$
חדשות טכנולוגיה

אנדרואיד TV: גוגל פולשת לטלוויזיה שלכם

לאחר כשלון גוגל TV, מנסה שוב ענקית החיפוש להגיע אליכם לסלון באמצעות מערכת הפעלה חדשה ופשוטה. הממשק שלה צפוי להיות כשל סטרימר והיא תציג תכני בידור ומנוע המלצות תוכן

עומר כביר 15:5506.04.14

גוגל עתידה לצאת בקרוב למערכה נוספת בניסיון לתקוע דגל בשוק הטלוויזיות, באמצעות פלטפורמה חדשה בשם אנדרואיד TV - כך מדווח אתר חדשות הטכנולוגיה, The Verge, על סמך מסמכים פנימיים שהגיעו לידיו.

הניסיון הקודם של גוגל בתחום, מערכת ההפעלה לטלוויזיות גוגל TV, נחשב לכישלון. למרות תמיכה מצד כמה יצרניות מובילות, גוגל TV מעולם לא זכתה להצלחה ניכרת במיינסטרים. כעת צפויה גוגל לבצע ניסיון נוסף עם פשוטה יותר ושאפתנית פחות. “אנדרואיד TV היא ממשק בידורי, לא פלטפורמות מחשוב", נכתב באחד המסמכים של גוגל שמפרסם The Verge. “היא מאפשר למצוא וליהנות מתוכן עם חיכוך מינימלי. היה תהיה קטנה, זורמת ומהירה".

 

זה שכשל. גוגל TV בטלוויזיית סוני זה שכשל. גוגל TV בטלוויזיית סוני

 

לפי הדיווח, אנדרואיד TV לא תנסה להמציא את צריכת התוכן בטלוויזיה מחדש עם ממשק משתמש מהפכני, כפי שניסתה לעשות גוגל TV, אלא תציג ממשק הדומה יותר לזה שניתן למצוא בסטרימרים מתקדמים כמו אפל TV או FireTV של אמזון. בדומה למכשירים אלו, במרכז הממשק יוצגו מגוון אריחים, שיספקו גישה לסרטים, תוכניות טלוויזיה, אפליקציות ומשחקים. הניווט יבתצע באמצעות שלט רחוק בעל בקר ארבע-כיווני, וחוויית השימוש לא צפויה להיות שונה בהרבה מזו שמוכרת ללקוחות חברות כבלים ולוויין דוגמת הוט או יס. גוגל גם צפויה להזמין מפתחים ליצור אפליקציות טלוויזיה פשוטות.

 

הקלף החזק: המלצות תוכן

 

הייחודיות של אנדרואיד TV עתידה להתבטא בהצגת המלצות על תכנים שונים במסך הבית של הפלטפורמה, כשהמטרה היא שהמשתמש ייגש ישירות לתכנים המומלצים שמוצגים לו, ולא שינווט בתוך אפליקציות או רשימות VOD במטרה למצוא מה לראות. “הגישה לתוכן צריכה להיות פשוטה וקסומה", נכתב באחד המסמכים. “לא דרושות יותר משלוש הקלקות כדי להגיע מהמסך להצגת תוכן לצפוייה. אפילו החיפוש יהיה משני ליכולתה של המערכת להבין אינטואטיבית מה רוצה המשתמש, ולהציג לו את זה מהר ככל האפשר".

 

גוגל סירבה להגיב לפניית The Verge. חשיפת אנדרואיד TV מגיעה ימים ספורים אחר שאמזון ביצעה מהלך משמעותי ונכנסה לתחום הטלוויזיה עם FireTV, סטרימר חכם שייעודו העיקרי הינו להציג למשתמש תכנים שרכש מאמזון, בדומה למה שעושה האפל TV עם תכנים מאייטיונס, לצד סרטונים מיוטיוב ותכנים משירותי צד ג' דוגמת נטפליקס.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x