$
מכשירים ומדריכים

חדש מאמזון: FireTV, סטרימר חכם שמפעיל גם משחקים מקוונים

החברה חשפה את התשובה שלה לאפל TV ולכרומקאסט של גוגל: סטרימר קטן שתומך בווידאו באיכות Full HD והפעלה קולית ומציג תכנים משלל שירותים כנטפליקס, הולו ופנדורה - ויכולת הפעלת משחקים

ניצן סדן 18:4302.04.14
אמזון חשפה סטרימר מתוצרתה - FireTV. המכשיר, שנועד להתחרות במוצרים כאפל TV, רוקו והכרומקאסט של גוגל, מציג יכולות צריכת תוכן, חיפוש והפעלת יישומים. הוא תומך בהצגת תכנים משירותי הפרימיום שלה, מנטפליקס, מפנדורה, מהולו ומרבים אחרים. החברה טענה שדרך המכשיר ניתן להשכיר או לרכוש 200,000 סרטים - המספר הגדול בעולם.

לצד הצגת סרטים ונגינת מוזיקה, לסטרימר החדש תכונה ייחודית: הפעלת משחקים מקוונים. החברה תשווק לצידו בקר משחקים ייעודי במחיר 39 דולר, שיוכל להפעיל משחקים של חברות כדיסני, יוביסופט, גיימלופט, אלקטרוניק ארטס ואחרות. לדברי אמזון, אלפי משחקים יהיו זמינים עבור המשתמשים כבר בחודש הבא.

 

בקר המשחקים של ה-FireTV בקר המשחקים של ה-FireTV

 

הסטרימר מצויד במעבד בעל ארבע ליבות ומעבד גרפי ייעודי לשיפור איכות התמונה, 2 גיגה-בייט של זיכרון פעולה ורכיב WiFi דו-ערוצי לשיפור מהירות הסטרימינג. הוא תומך בתצוגה באיכות Full HD ובמפענחי אודיו דולבי דיגיטל. השלט שלו דק וקטן ומתקשר באמצעות בלוטות'. החומרה הזו נועדה לאפשר ריבוי משימות אפקטיבי, כך שמשתמשים יוכלו להפעיל משחק ובו זמנית להאזין לשיר מפנדורה, למשל. לפי אמזון, הסטרימר החדש מבוסס על גרסת אנדרואיד מתואמת במיוחד ועל html5 - כך שמפתחים יוכלו לבנות בקלות יישומים עבורו. 

 

סטרימר ה-FireTV סטרימר ה-FireTV

 

הממשק עצמו ידידותי ופשוט מאוד: יש לו מסך בית ראשי ובו מוצגים סרטים, סדרות וקטעים מוזיקליים שהמשתמש הגדיר ורכיב חיפוש. כדי להפעיל קבצים וקישורים נבחרים, הוא מצויד בפונקציה שאמזון מכנה ASAP - שבחירה בה תפעיל מיידית את התוכן האחרון שנבחר. תכונה שימושית נוספת היא הפעלה קולית אינטואיטיבית: המשתמש יכול להגיד את שם הסרט או הסדרה שברצונו להזרים ומנוע החיפוש יעביר אותו אל שירותי הווידאו שמציגים את התוכן המבוקש.  

 

לסטרימר יש יכולת סנכרון עם טאבלטי אמזון מדגם קינדל Fire HD, אשר בעזרתה ניתן לצפות בפרטים על התוכן הנצפה. למשל, בזמן שצופים בסרט, אפשר לקבל מידע נרחב על השחקנים בו, ההפקה ועוד. התכונה נשענת על מסד הנתונים של IMDB.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x