$
אפליקציות

שיא צ'ט חדש: משתמשי ווטסאפ העבירו 64 מיליארד הודעות ביום אחד

זו הפעם הראשונה שהחברה מפרסמת נתוני שימוש יומיים מאז נרכשה בידי פייסבוק ב-19 מיליארד דולר. לצד הנתון המרשים, עולות טענות על רמת האבטחה של האפליקציה - ועל פגיעות המידע שאתם שולחים להתקפות האקרים

נמרוד צוק 12:3602.04.14
אפליקציית הצ'ט ווטסאפ ציינה הבוקר שיא חדש ומרשים: משתמשיה שלחו וקיבלו במהלך היממה הקודמת 64 מיליארד הודעות. הספירה כוללת את ההודעות שנשלחו (20 מיליארד במספר) ואת אותן הודעות כאשר התקבלו אצל הנמנעים (44 מיליארד במספר, מאחר וחלק מהן נשלחו לקבוצות נמנעים).
זו הפעם הראשונה שווטסאפ מפרסמת נתונים חדשים על היקף השימוש היומי בה מאז נרכשה על ידי פייסבוק ב-19 מיליארד דולר בפברואר האחרון. כמה ימים לאחר הרכישה הצהיר מייסד החברה יאן קום כי היא מספר המשתמשים בה הגיע ל-465 מיליון בחודש.

 

שיא צ'ט עולמי. ווטסאפ שיא צ'ט עולמי. ווטסאפ צילום: ניצן סדן

 

הפעם הקודמת בה פרסמה ווטסאפ נתונים על מספר ההודעות היתה בתחילת ינואר, כאשר המידע התייחס ל-31 בדצמבר 2013. עת עמדו הנתונים על 18 מיליארד הודעות שנשלחו ו-36 מיליארד שהתקבלו. בסוף יוני 2013 עמד המספר על 27 מיליארד - 10 מיליארד הודעות שנשלחו ו-17 מיליארד שהתקבלו.

 

סכנת פריצה? לא יותר מאצל המתחרים

 

בשבועות האחרונים עמדה החברה תחת ביקורת על רמת האבטחה של השיחות, לאחר שמומחה האבטחה באס בוסצ'רט חשף פרצה בגרסת האנדרואיד של האפליקציה שמאפשרת להאקרים לחדור להיסטוריית השיחות ולמשוך אותן מהמכשיר מרחוק, לאחר התקנת נוזקה. ווטסאפ הדפה את הביקורת בטענה שהיא מוגזמת ושאפליקציית הצ'ט אינה חשופה לסיכוני אבטחה יותר מיישומי אנדרואיד אחרים.

 

במקביל, על אף הפופולריות הניכרת וקצב הגידול המהיר, עומדת ווטסאפ מול תחרות לא פשוטה מצד אפליקציות כגון BBM של בלקברי, LINE, וייבר הישראלית שנקנתה לאחרונה על ידי החברה היפנית רקוטן והשחקנית החדשה במגרש - טלגרם הרוסית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x