$
חדשות טכנולוגיה

ריי-גלאס: גוגל חתמה על הסכם עם יצרנית משקפי ריי-באן

ההסכם אמור להפוך את הגוגל גלאס לפריט אופנה נחשק ולשפר את התדמית של המוצר בעיני הציבור הרחב. ההסכם מכסה את תחומי העיצוב השיווק והפיתוח

רפאל קאהאן 14:4325.03.14
האם הגוגל גלאס יהפכו סוף סוף לפריט אופנה נחשק? כך נראה, לכל הפחות, לאחר שענקית החיפוש הכריזה כי חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת האופטיקה האיטלקית “לוקסוטיקה”, המייצרת בין השאר את מותגי ריי-באן ואוקלי. על פי דיווח של הוול סטריט ג’ורנל אתמול (ב’), לוקסוטיקה הסכימה לעצב, לפתח ולשווק גרסאות חדשות של המשקפים החכמים גוגל גלאס.

 

מנכ”ל לוקסוטיקה, אנדראה גרה, אמר בהמשך להכרזה כי: “גוגל פיתחה שימושים חדשים לחלוטין בתחום המשקפיים”, ולדבריו שיתוף הפעולה בין החברות החל כבר בשנה שעברה. העסקה עם לוקסוטיקה מתווספת להסכם שחתמה גוגל לפני כחודשיים עם ענקית האופטומטריה VSP, שתשיק שורה של עדשות ומשקפי ראייה על בסיס גוגל גלאס, וכן מסגרות מסובסדות והכשרה לאופטומטריסטים על התאמת הגלאס לבעלי משקפיים.

 

בקרוב: הגוגל גלאס כפריט אופנה בקרוב: הגוגל גלאס כפריט אופנה

 

הסיבה העיקרית להסכם החדש היא ההבנה של גוגל שעל מנת להגיע לשוק הצרכני, עליה להתאים את הגלאס לשימוש יומיומי. “זו בעיית אופנה בדיוק כמו שזו בעיה טכנולוגית”, אמר אסטרו טלר, ראש פרויקט הגלאס במעבדות גוגל X. בגוגל הסבירו כי מעצבי לוקסוטיקה עובדים על פתרון שיאפשר להתאים את הגלאס למסגרות משקפים רגילות. בגוגל מנסים למנוע את תיוג הגלאס כמכשיר לשימוש מקצועי בלבד.

 

לוקסוטיקה היא בין יצרניות משקפי השמש ומסגרות הראייה הגדולות בעולם, וחולשת על 12.4% משוק האופטיקה העולמי. מערך השיווק שלה כולל כ-5,000 חנויות אופטיקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x