$
חדשות טכנולוגיה

לנובו רוכשת מאגר ענק של פטנטים תמורת 100 מיליון דולר

הרכישה היא מידי חברת הטכנולוגיה האמריקאית Unwired. מדובר ב-21 "משפחות פטנטים" העוסקות בתקשורת סלולר דור שלישי ורביעי

הראל עילם 18:1121.03.14
ענקית האלקטרוניקה הסינית לנובו הודיעה הבוקר (ו') על רכישה של מאגר פטנטים נרחב תמורת 100 מיליון דולר במזומן. הרכישה היא מידי חברת הטכנולוגיה האמריקאית Unwired, לשעבר Openwave. מניות החברה האמריקאית זינקו ב-55% בתגובה להכרזה. העסקה צפויה לצאת לפועל בתוך 30 יום.

 

מדובר ב-21 "משפחות פטנטים" העוסקות בתקשורת סלולר דור שלישי ורביעי. בנוסף לפטנטים שהחברה רכשה, Unwired תיתן ללנובו רישיון שימוש בכל מאגר הפטנטים הנותר שלה, הכולל 2,500 פטנטים, למספר שנים נוספות.

 

מספר ספקיות סלולר גדולות, ביניהן AT&T, גם משתמשות במאגר הפטנטים של Unwired. חברת הטכנולוגיה גם הגישה לפני כחודש תביעת פטנטים כנגד גוגל, סמסונג, חוואווי ויצרניות סלולר נוספות בגרמניה.

 

ככל הנראה, מדובר כחלק מהאסטרטגיה של לנובו להעמיק את חדירתה לשוק המובייל. החברה, שכבר כיום מייצרת יותר מכשירי סלולר מאשר מחשבים אישיים למרות שהיא ידועה כיצרנית המחשבים האישיים הגדולה בעולם, רכשה לאחרונה את מוטורולה מידי גוגל תמורת 2.3 מיליארד דולר. מנכ"ל לנובו כבר הבטיח בעבר כי הוא יהפוך את לנובו ליצרנית הטלפונים החכמים המובילה בעולם בתוך כשנה.

 

יאנג יואנצ'ינג מנכ"ל לנובו יאנג יואנצ'ינג מנכ"ל לנובו צילום: בלומברג

 

עסקת הענק לא כללה את הפטנטים היוקרתיים של מוטורולה, הסיבה שבגינה גוגל רכשה את החברה במקור. גוגל אומנם תיתן ללנובו רישיון שימוש בכל מאגר הפטנטים של מוטורולה, אבל היצרנית הסינית צריכה לעבות את מאגר הפטנטים שלה במידה והיא מעוניינת לפעול ברצינות בתחום המובייל. ראש המחלקה המשפטית של החברה, ג'יי קלמנס, אמר כי הרכישה תסייע ללנובו להעמיק את הנוכחות שלה בתעשיית הסלולר.

 

רכישת הפטנטים של Unwired יסייע ללנובו להגן על עצמה מפני תביעות פטנטים מצד חברות כגון מיקרוסופט ואפל, המנסות לפגוע ביצרניות האנדרואיד השונות. למיקרוסופט ולנובו יש כבר הסכם זכיון על חלק מהפטנטים של מיקרוסופט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x