אפליקציות

בשולי הרשת

פלאפי קאמבק: שובה של הציפור המסוכנת בעולם

מפתח פלאפי בירד אמר שבכוונתו להחזיר את המשחק לחנויות האפליקציות. זאת, לאחר הסיר אותו מהן כשהבין שמדובר במשחק ממכר שהזיק לחייהם של המשתמשים

רפאל קאהאן 17:5120.03.14

פלאפי בירד חוזרת - כך מסר מפתח המשחק הממכר בתבל, הוויאטנמי דונג נגויאן בהודעת טוויטר שפרסם אתמול (ד'). אתר גוקר דיווח כי נגויאן, שנבהל בתחילה מההשפעה הממכרת של האפליקציה שיצר, התרצה והודיע כי הוא מחזיר אותה לחנויות האפליקציות.

נגוויאן משך את פלאפי בירד מהחנויות בגלל שהאפליקציה "הרסה את חייהם של אנשים רבים", כדבריו. בראיון שהעניק לרולינג סטון, אמר נגוויאן כי העיתונות הוויאטנמית "צדה" אותו ושהוא קיבל מיילים על כך שאנשים פוטרו ושאמהות הפסיקו לדבר עם ילדיהן.

 

פלאפי בירד פלאפי בירד

 

"בהתחלה חשבתי שצוחקים איתי", אמר נגויאן, "אבל אז נוכחתי שהם באמת מזיקים לעצמם". כך או כך, נראה כי המפתח התרצה והקשיב למיליוני השחקנים שהתמכרו לציפור המטופשת ולקושי הבלתי סביר של המשחק - אולם הוא הצהיר כי הפעם הוא יזהיר אותם "לקחת הפסקה מדי פעם".

 

פלאפי בירד הפך לתופעה עולמית לאחר שמיליוני שחקנים הורידו אותו ללא כל פרסום או שיווק. המשחק עצמו אינו מתוחכם או מחדש ודורש מכם לנווט ציפור בסבך של צינורות. ניכר כי מדובר בתופעה שניפחה את עצמה, כי למשחק עצמו אין ערך מוסף כלשהו מלבד רמת הקושי שלו. כיום עובד נגויאן על משחק חדש שייקרא Kitty Jetpack ומועד השקתו טרם פורסם. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x