$
הייטק והון סיכון

נחשף בכלכליסט

פאלו אלטו נטוורקס קונה את סייברה ב-220 מיליון דולר

שוק הסייבר ממשיך להתחמם: ענקית הסייבר של ניר צוק רכשה את החברה, שמפתחת כלים ושירותים לאבטחת מידע. המרוויחים הגדולים יהיו שניים ממייסדיה, נתנאל דוידי ואורי אלתר שכל אחד מהם מחזיק ב־13.9% ממניות סייברה

אסף גלעד 13:1719.03.14
חברת אבטחת המידע פאלו אלטו נטוורקס של ניר צוק תודיע לקראת סוף השבוע על רכישת חברת הסייבר הישראלית סייברה (Cyvera) תמורת 220 מיליון דולר. דבר הרכישה פורסם לראשונה ב'כלכליסט' בפברואר.
ל"כלכליסט" נודע כי מחצית מהסכום ישולם במזומן ואילו השאר במניות פאלו אלטו נטוורקס. סייברה הוקמה ב-2011 על ידי אורי אלתר, נתנאל דוידי, משה בן אבו והמדען הראשי של החברה, ד"ר גל בדישי. כל המייסדים היו בעבר בעלי תפקידים בחברות אבטחה מידע. בסבב הראשון גייסה החברה 2.1 מיליון דולר מקרן בלאמברג. החברה מעסיקה כיום כ-40 עובדים בתל אביב וארבעה נוספים בסניף בסן פרנסיסקו. באוגוסט האחרון השלימה סייברה גיוס של 11 מיליון דולר בהובלת קרן הון הסיכון באטרי ונצ'רס, שהיא בעלת המניות המובילה בחברה (17%). בגיוס השתתפו מייסדי אנוביט וליבית, פרופ' אהוד וינשטיין וד"ר אופיר שלבי, לצד בלאמברג.

 

נמשכת מגמת רכישות חברות הסייבר הישראליות נמשכת מגמת רכישות חברות הסייבר הישראליות צילום: shutterstock

 

אם סייברה תימכר לפאלו אלטו נטוורקס המרוויחים הגדולים יהיו שניים מהמייסדים, דוידי ואלתר, שלפי רשם החברות כל אחד מהם מחזיק ב־13.9% ממניות החברה. בעלת מניות בולטת נוספת היא קרן בלאמברג, שמחזיקה ב-13% מסייברה. חלקם של עובדי סייברה במניות עומד על כ־14%.

 

רכישת סייברה היא חלק ממגמה של רכישת חברות סייבר מקומיות. בחודש שעבר האחרונים רכשה אימפרבה של היזם שלמה קרמר את החברות אינקפסולה וסקייפנס.

פאלו אלטו נטוורקס נוסדה על ידי צוק, מבכירי צ'ק פוינט לשעבר. קרמר היה גם הוא אחד המשקיעים הראשונים בחברה, שנסחרת בנאסד"ק לפי שווי של כ-5.91 מיליארד דולר ומעסיקה כ-1,200 עובדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x