$
אפליקציות

Go Vegan: לטבעונים שמחפשים מסעדה מתאימה

אפליקציה ישראלית חדשה מאפשרת לאנשים בעלי תפריט מוגבל - טבעונים, שומרי כשרות ואחרים - לאתר מנות שקולעות לטעמם. האפליקציה כוללת 16 אלף מנות במסעדות ברחבי הארץ ויכולה להכווין את הסועד אל המנה

אסף גלעד 17:3512.03.14

כל טבעוני או שומר כשרות יודע לדקלם בעל פה את רשימת המסעדות המצומצמת שמתאימה לו בעיר מגוריו. בתל אביב, למשל, עיר נאורה יחסית ונוחה לטבעונים קיימות 10 מסעדות המוגדרות כטבעוניות בלבד.

יחד עם זאת, מספר המסעדות שמגישות בין שאר המנות שלהן גם מנות טבעוניות גדול הרבה יותר. ולפיכך, פיתוח אפליקציה מבוססת מיקום שתסייע לטבעונים לאתר את המנה הטבעונית במסעדה-הלא-כל-כך-טבעונית היה רק עניין של זמן.

 


 

את הכפפה הרים איש התוכנה יהודה גולדנר, יוצא הסטארט-אפ קנשו, שפיתח את  Go Vegan - אפליקצייה המאפשרת לטבעונים לאתר 16 אלף מנות טבעוניות בכל הארץ. היא מאפשרת למיין מנות לפי סגנון המטבח (איטלקי, אסיאתי, הודי וכו') ולפי מרחק. פרט למידע על המנות והמיקום המדויק של המסעדה, האפליקציה מראה גם את מספר הטלפון ושעות הפתיחה של המסעדה, ובלחיצת כפתור ניתן לקבל מפה עם סימון הוראות ההגעה. האפליקציה מפרטת גם את מחיר המנה, והאם היא טבעונית כברירת מחדל או שיש צורך לבצע שינויים קלים בהזמנה כדי 'לטבען' אותה, למשל, לבקש את הפסטה בלי הפרמז'ן, או להחליף את היוגורט בטחינה.

 

בימים אלה מנהל גולדנר, בשיתוף עם עמותת אנונימוס, קמפיין לגיוס 30 אלף שקל לאפליקציה באתר גיוס ההמונים Headstart, המסתיים בסוף השבוע. לדברי גולנדר, הגיוס יסייע לו לפתח מאפיינים נוספים באפלקציה כגון חיפוש מנות לפי גודל התקציב, סינון לפי פופולריות ויכולת טעינה מהירה יותר של המאפיינים השונים. גיוס הון יאפשר גם תרגום של האפליקציה לאנגלית והפצתה בעולם. שם, תאלץ האפליקציה להתחרות באפליקציות כגון HappyCow, Foodspotting, ואפילו אפליקציה בשם Go Vegan שאינה עוסקת באיתור מנות טבעוניות, אלא משמשת כספר בישול מקוון של השפית שרה קריימר, מחברת הספר How It All Vegan.

 

האפליקציה, שרשמה עד כה 20 אלף הורדות, ניתנת להורדה בגרסה עברית בחנויות של אפל ואנדרואיד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x