$
אפליקציות

"אם ישוב פלאפי בירד לחנויות, הוא יבוא עם אזהרת התמכרות"

כך אמר דונג נויאן, מפתח המשחק הפופולרי שהסירו מחנויות האפליקציות רק חודש לאחר שהפך ללהיט והכניס לו עשרות אלפי דולרים ביום. כיום עובד נויאן על משחקים חדשים, בהם אחד שמשלב שחמט ואקשן

נמרוד צוק 13:0212.03.14
היוצר ההפכפך של פלאפי בירד, המפתח הוויטנאמי דונג נויאן, שוקל להחזיר את המשחק לחנויות האפליקציות. זאת, רק חודש לאחר שהכריז באופן תמוה למדי על הסרת הלהיט הממכר מחנויות גוגל ואפל בשיא הצלחתו, כשהניב לנויאן הכנסות של יותר מ-50 אלף דולר ביום.
נויאן שחרר את ההצהרה בראיון נדיר שפורסם בתחילת השבוע ב"רולינג סטון", לאחר שבועות בהן דחה את כל בקשות הראיונות מצד כלי תקשורת רבים שפנו אליו. "אני לא עובד כרגע על גרסה חדשה למשחק, אבל אם אי פעם אשחרר אותו מחדש, אני אוסיף אזהרת "קחו הפסקה בבקשה", אמר.

 

סכנת התמכרות. פלאפי בירד סכנת התמכרות. פלאפי בירד

 

הסרת המשחק ב-10 לפברואר, כחודש לאחר שהפך ויראלי, גררה עשרות חיקויים ומשחקי מחווה שפותחו בין לילה והועלו לחנות האפליקציות של אנדרואיד, מהעתקים גמורים שלו ועד לפרודיות בהן הוחלפה הציפור הצהובה והמבוהלת למראה בצ'אק נוריס, אוסמה בין לאדן או הניאן קאט. היא הפכה אותו לתופעת קאלט גדולה עוד יותר, כאשר בעלי מכשירי אייפון עליהם הותקן המשחק לפני שהוסר מחנות האפליקציות הפכו לפריטי אספנות שבעליהם מנסים למכור באיביי באלפי דולרים. הציוץ בטוויטר בו הודיע נויאן על הסרת המשחק גרר כ-135 אלף ריטוויטים.

 

נויאן הסביר בראיון את המניעים מאחורי הסרת המשחק - לדבריו, הצלחת פלאפי בירד רק עשתה אותו מדוכא; צלמי הפפראצי והעיתונאים שהציקו לו וצרו על בית הוריו הפריעו לו מאוד; הביקורות על חוסר המקוריות של המשחק וההאשמות בתקשורת כי העתיק אלמנטים שונים בו ממשחקים אחרים פגעו בו והמספר הגדול של הודעות שקיבל מאנשים שטענו שהמשחק גרם להם להתמכר גרמו לו לאבד את יכולות השינה והריכוז ומנעו ממנו לצאת מהבית.

 

גם לאחר הסרתו מהחנויות, מיליוני העותקים של פלאפי בירד שהורדו ממשיכים לייצר לנויאן הכנסות ניכרות מהפרסומות שמשולבות במשחק. הוא סירב להצעות משורה של חברות לרכוש את המשחק, ועובד כעת על פיתוח שלושה משחקים חדשים - משחק יריות בעולם המערב הפרוע, משחק פלטפורמה בשם Kitty Jetpack ומשחק שמשלב שחמט ואקשן, ואמור לצאת בהמשך החודש.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x