שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אפליקציות

"מלחמה ושלום" ארוך מדי? Spirtz תעזור לכם לקרוא 1,000 מילים בדקה

אפליקציה חדשה נכנסת לתחום של פיתוח המיומנות לקריאה מהירה עם טכנולוגיה מתקדמת שתאפשר לכם בקלות ובמהירות להגדיל את קצב הקריאה שלכם. הפתרון הפשוט והגאוני הוא רק לסדר מחדש את מיקום המילים ביחס לעין

רפאל קאהאן 20:5909.03.14
קריאה מהירה הייתה מאז ומעולם יכולת מעוררת קנאה, שהייתה שמורה רק למספר מוגבל של אנשים. בעוד שיש לא מעט טכניקות המאפשרות לקרוא ספר במהירות, הצורך להתאמן בהן שוב ושוב הפך אותן ללא רלוונטיות למרבית המין האנושי. אבל עכשיו, גם אתם יכולים. חברת סטארט-אפ בשם Spritz הודיעה במהלך סוף השבוע כי אפליקציית הקריאה המהירה שלה תאפשר לכם להגיע למהירות של כאלף מילים לדקה, בקלות וללא צורך במיומנות מיוחדת.

 

הרעיון שעומד בבסיס האפליקציה מבוסס על הדרך בה אנו קוראים טקסטים ברוב השפות, קרי במאוזן או במקרה של השפות האסייתיות במאונך. ב-Spritz בדקו ומצאו שאחד המכשולים העיקריים בקריאה הוא הצורך להזיז את העיניים מצד לצד או מלמעלה למטה, בהתאם לכיוון הקריאה. הפתרון של החברה מבוסס על פתרון פשוט ואלגנטי: במקום שתניעו את עיניכם לעבר המילה, זו תנוע מעצמה ותופיע בנקודת המיקוד של העין.

 

האם תצליחו לקרוא 500 מילים בדקה? האם תצליחו לקרוא 500 מילים בדקה?

 

על מנת להבין כיצד המערכת עובדת, דמיינו לכם שהמשפט מופיע לכם מול העין, מילה אחר מילה. ללא הצורך למקד מחדש את המבט תחסכו לעצמכם, מתסבר, זמן רב. לפי המפתחים, אפשר להגיע למהירות קריאה של בין 250 עד כ-1,000 מילים בשנייה. כמובן שהיכולת הזו משתנה בין אדם לאדם, אך מבדיקה שביצענו בעזרת ההדגמה שפרסמה החברה באתר שלה, נראה שזה אכן עובד היטב.

 

 

500 מילים בדקה מהיר לכם מדי? נסו 250 מילים בדקה 500 מילים בדקה מהיר לכם מדי? נסו 250 מילים בדקה

 

לעת עתה הראשונים להנות מהאפליקציה הזו יהיו רוכשי הסמארטפון גלקסי S5 ושעון החכם גיר 2, שניהם מבית סמסונג הידועה במגוון האפליקציות שלה המבוססות על קריאה מהירה ותנועות עיניים. אולם, הטכנולוגיה עצמה זמינה לכל המפתחים וניתנת להטמעה בכל מכשיר או תוכנה. המפתחים מבטיחים בקרוב גם ישיקו גרסאות עבור מחשבים אישיים, טלפונים ומוצרי מחשוב לביש אחרים ואפילו לוחות פרסום וטכנולוגיות תצוגה עילית במכוניות. החברה מסרה כי היא שוקדת על פיתוח ערכות עבור מכשירי אנדרואיד, IOS, אינטרנט (JavaScript) ו-ווינדוס.

 

החברה עצמה הוקמה על ידי שלושה שותפים: זוג אמריקאים, המנכ”ל פרנק וולדמן, סמנכ”ל התפעול ג’יימי לוק וסמנכ”ל הטכנולוגיה, הגרמני מאיק מורר. לשלושתם נסיון רב, החברה מחזיקה מטה בבוסטון ובזוג משרדים בסולט-לייק סיטי ובמינכן. 

 

השוק כבר רווי - האם Spirtz תעשה שינוי אמיתי?

 

למרות חדשנותה של האפליקציה, היא אינה היחידה המבטיחה לכם לקרוא במהירות הבזק את מלחמה ושלום של טולסטוי. המתחרות העיקריות נחלקות לשתי קטגוריות: אפליקציות המסוגלות להמיר טקסט ממקור כמו ספר אלקטרוני, אפליקציה, קובץ וורד או אתר למבנה המאפשר קריאה מהירה, או אפליקציות המאפשרות לכם להתאמן על טכניקות קריאה.

 

אחת המתחרות - אפליקציית הקריאה המהירה Velocity אחת המתחרות - אפליקציית הקריאה המהירה Velocity

 

הפופולריות והיעילות מביניהן זמינות לרוב ל-IOS של אפל וכוללות שמות כמו: Velocity המספקת חוויית קריאה קרובה מאוד למה ש-Spritz מציעה; ReadQuick שזמינה גם לאייפד ומאפשרת חוויית קריאה שמזכירה עיתון מודפס או Syllable המאפשרת לכם להגיע למהירויות של עד 1,500 מילים לדקה. מבין אפליקציות האימון אפשר לציין את Accelerated speed reading trainer החינמית לאייפון ואייפד, ואת Speed Reading Tutor שעושה את אותו דבר למכשירים מבוססי אנדרואיד.

 

ההבדל העיקרי בין המתחרות לבין Spritz, הוא טכנולוגי. Spirtz ניתנת להטמעה במערכות הפעלה רבות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x