שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מלחמת הפטנטים: אפל ניצלה מתביעת פטנטים במיליארד וחצי יורו

בית דין בגרמניה פסק נגד טרול הפטנטים IPCom, שתבע את אפל ו-HTC בגין שימוש בטכנולוגיה שבבעלותו. ואולם, ל-IPCom עוד 1,200 פטנטים בתחום המובייל, שעתידים להוביל לתביעות נוספות

נמרוד צוק 13:5002.03.14
נצחון לאפל ול-HTC בקרבות הפטנטים בגרמניה: בית המשפט המחוזי במנהיים דחה בסוף השבוע תביעות שהגישה נגד השתיים חברת IPCom, טרול פטנטים שפועל בענף הסלולר, בהיקף של 1.57 מיליארד יורו.
הדיון בתביעה נגד אפל החל לפני כחודש, כאשר IPSec טענה כי החברה הפרה שני פטנטים הקשורים בשימוש בתקשורת סלולרית במצב של עומס יתר על הרשת לצורך העברת שיחות חירום. המאבק המשפטי של IPSec נגד HTC החל לפני שש שנים. הסכום שתבעה החברה היה בגין הכנסות החברות ממכירת מכשירים בגרמניה.

 

לא מפר פטנטים. האייפון 5S של אפל לא מפר פטנטים. האייפון 5S של אפל

 

שני פאנלים שונים של שופטים שדנו בתיקים קבעו כי האופן בו אפל ו-HTC יישמו את תקן 3G/UMTS לא הפר את הפטנטים שבידי IPCom, אותם רכשה החברה ב-2007 מחברת רוברט בוש. זו האחרונה רשמה אותם לפני שני עשורים ומאז משכה את ידיה מענף הסלולר.

 

1,200 סיבות לתבוע

 

על פי הבלוג Foss Patents שדיווח על הפרשה, המאבקים המשפטיים בין IPSec לבין אפל ו-HTC, כמו גם חברות נוספות בענף כמו נוקיה, מיקרוסופט, ואריקסון, צפויים להימשך סביב פטנטים נוספים ובאיזורים גיאוגרפיים אחרים. תיק הפטנטים של IPSec, שפועלת ממינכן ומשמשת כזרוע האירופית של קרן ההשקעות האמריקנית פורטרס, כולל כ-1,200 פטנטים שונים הקשורים בטכנולוגיות סלולר.

 

לפני שבועיים נפגשו ג'יי.קיי שין, מנכ"ל משותף בסמסונג וראש חטיבת המובייל של החברה, ומנכ"ל אפל טים קוק, בנסיון ליישב את תביעות הפטנטים ההדדיות בין שתי החברות - אולם על פי הדיווחים הפגישה הסתיימה ללא תוצאות ממשיות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x