חדשות טכנולוגיה

קטסטרופת ביטקוין: בורסת Mt. Gox הודיעה על פשיטת רגל

הבורסה הסוחרת במטבע הווירטואלי - אחת הגדולות מסוגה בעולם - הודיעה כי תפנה לרשויות ביפן בבקשה להגנה מפני נושים; זאת מאחר שהיא נמצאת בחובות של 63.6 מיליון דולר, כאשר שווי נכסיה הוא חצי מכך

הראל עילם 13:0628.02.14
Mt. Gox, בורסת הביטקוין המפורסמת שבחודש האחרון סבלה מקשיים רבים, הודיעה הבוקר (ו') במהלך מסיבת עיתונאים כי היא תבקש מהרשויות היפניות להגנה מפני נושים כחלק מהליך פשיטת רגל. החברה כבר הקפיאה מוקדם יותר החודש את העסקאות דרכה ולפני מספר ימים האתר של החברה הפסיק לפעול. משתמשים לא יכולים למשוך את כספם או לבצע עסקאות דרך החברה.

 

 

 

לפי החברה, היא נמצאת בחובות של 63.6 מיליון דולר, כאשר נכסיה שווי נכסיה הוא חצי מכך. יש לה כ-127 אלף נושים בסך הכל, רק אלף מהם יפנים. בנוסף אישרה החברה שהיא איבדה 850 אלף מטבעות, מהם 750 אלף של לקוחות והשאר שלה, בשווי של 477 מיליון דולר.

 

Mt. Gox נחשבת לשם המוכר ביותר בשוק הבינלאומי סביב המטבע הווירטואלי, ובעבר הייתה אתר חילופי הכספים הגדול ביותר עם למעלה מ-80% מהשוק. גם בחודש האחרון היא דורגה בין שלוש הבורסות הגדולות ביותר, והייתה אחראית על סחר של מיליון מטבעות - 40% מהשוק הבינלאומי.

 

 

 צילום: flickr/zcopley

 

למרות ההצלחה המרשימה של הבורסה בתחילת דרכה, היא סבלה מבעיות רבות לאחר שהרשויות בארצות הברית החרימו חלק מכספה וסגרו את חשבון הבנק המקומי של החברה במדינה - מה שהקשה עליה לבצע עסקאות דולריות. היא נאלצה להכריז על שורה של צעדים למלחמה בהלבנת כספים.

 

לפני כחודש החברה החלה להאט ואף להקפיא את העסקאות דרכה. סוחרים מכל העולם החלו להתמרמר על כך ואפילו הגיעו למשרדי החברה ביפן על מנת למחות על העיכובים. דובר החברה סירב להגיב. מנכ"ל החברה התפטר מדירקטוריון עמותת ביטקוין ונעלם למספר ימים, הרגולטורים המקומיים ביפן וארצות הברית החלו לחקור את הפרשה - בין השאר, התובע המחוזי של מנהטן החל לשלוח צווי בקשה לחברה - והאתר לבסוף נעלם מהרשת.

 

מסמך פנימי של החברה, שהאמיתות שלו אושרה בצורה חלקית על ידי החברה, טוען כי למעלה מ-740 אלף מטבעות נגנבו ממנה לאורך השנים על ידי האקרים שהשתמשו בפרצת אבטחה מוכרת, שמעולם לא נסגרה על ידי החברה. מדובר בסכום המוערך במאות מיליוני דולרים - הרבה מעבר לנכסים הנזילים של החברה.

 

מנכ"ל החברה, מארק קרפלס, אמר כי הסרת האתר מהרשת הייתה נקודת מפנה עבור החברה, שכעת בונה מחדש את מאגרי המידע שלה על מנת לבדוק את היקף הפרצה לשרתיה ולחשבונותיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x