ברצלונה 2014
ברצלונה 2014

ברצלונה 2014

Wibbitz ו-Pointgrab הישראליות זכו בפרסים בתחרות הסלולר בברצלונה

PointGrab גברה על KakaoTalk, מהמתחרות הגדולות של ווטסאפ - וזכתה בקטגוריית האפליקצייה החדשנית. Wibbitz זכתה בקטגוריית אפליקציות התוכן. מכשיר השנה הוא ה-One של HTC והחברה החדשנית ביותר היא LG

אסף גלעד, ברצלונה 10:5926.02.14
שתי חברות ישראליות זכו בפרסים בקטגוריות משנה שונות בתחרות של תערוכת המובייל העולמית בברצלונה.

PointGrab הישראלית גברה על אפליקציית המסרים KakaoTalk, אחת המתחרות הגדולות של ווטסאפ, וזכתה בקטגוריית האפליקצייה החדשנית ביותר בזכות אפליקציית CamMe.

 

האפליקצייה ניתנת להתקנה על האייפון ומאפשרת לבצע צילום סלפי ממרחק. מציבים את האייפון על משטח, מתרחקים ומפעילים את המצלמה באמצעות תנועות היד מרחוק. עוד התחרתה בקטגורייה גם Everything.me הישראלית שפיתחה מנוע המלצות לאפליקציות בסלולר בהתחשב בפרמטרים כמו הסביבה בה נמצא המשתמש, מזג האויר או היסטוריית הגלישה שלו.

 

מימין יותם כהן וזוהר דיין מוויביץ מימין יותם כהן וזוהר דיין מוויביץ צילום: אוראל כהן

 

אפליקציית החדשות הישראלית Wibbitz היא הזוכה בקטגוריית אפליקציות התוכן. וויביץ, של היזמים זוהר דיין ויותם כהן גברה על ארבעה שירותי תוכן ניידים ואפליקציות בהן: Track180, אפליקציה המאפשרת לעקוב בצורה גרפית ומובנית אחר התפתחות נושאים חדשותיים אורך זמן; FamLoop, אפליקציית אייפד לילדים המאפשרת להם לקרוא ספר דיגיטלי עם תכנים כמו שירים, דפי צביעה ומשחקים המבוססים על הסיפור, ולחלוק אותו עם בני המשפחה; יישום AdCreator3 של סלטרה המאפשרת לייצר ולעצב פרסומות דיספליי למובייל בקלות ולהפיץ אותן במהירות; ושירות המסרים של Voicre of America המעודד התקנה של תשתיות מסרוני טקסט באזורים מוכי אסון.

 

"התגובה היתה מדהימה", אמר דיין ל"כלכליסט" הבוקר (ד'). "ההכרזה על הזכייה היתה ארוע בפרופיל גבוה מאוד, כך שזה הוביל לעוד פגישות לא מתוכננות רבות ולשותפים נוספים שיצרו איתי קשר ברגע ששמעו על ההכרזה".

 

כזכור, בשנה שעברה גרפה Waze הישראלית את פרס האפליקציה הטובה של התחרות, זכייה שלפי ההערכה תפסה את ווייז כאשר היתה עוד בתחילת המשא ומתן לרכישתה על ידי פייסבוק, רכישה שלא יצאה לבסוף אל הפועל.

 

הסלולרי הטוב ביותר: HTC One

 

השנה, לא נבחרו אפליקציות ישראליות כמועמדות בקטגוריית האפליקציה הטובה ביותר וכזוכה נבחרה CityMapper, אפליקציית ניווט עירוני ותכנון מסלולים בתחבורה הציבורית המתחרה באפליקצייה הישראלית Moovit ומכילה מידע חי בזמן אמת על התנהלות אוטובוסים ורכבות בדרכים.

 

HTC One HTC One צילום: ניצן סדן

 

CityMapper גברה על אפליקציות מובילות ומדוברות כגון Snapchat, Uber, Vine, WeChat ו- Fantastical 2. במסגרת התערוכה נבחרו גם המכשירים והחברות שבלטו במיוחד בשנה האחרונה. מכשיר השנה שנבחר הוא ה-One של HTC, שנבחר גם לסלולרי הטוב בישראל במבחן "התנגשות הטיטאנים 2013" של "כלכליסט". 

 

מכשיר השנה בקטגוריית הטלפונים המוזלים הוא הלומיה 520 של נוקיה וטאבלט השנה הוא האייפד Air של אפל. התחרות כללה גם קטגוריות בתחום התשתיות, שירותי הסלולר, הנגישות ביישומי מובייל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x