$
חדשות טכנולוגיה

שבוע טכנולוגי

ווטסאפ: אתם הורדתם בחינם, פייסבוק קנתה ב-19 מיליארד

הרכישה הגדולה ביותר בתחום האפליקציות והמדיה החברתית, מפתחת קנדי קראש בדרך להנפקה, יהודה זיסאפל מזהיר מפני משבר חדש בהייטק, גוגל קונה את סליקלוגין הישראלית וממשקים דמויי משחק משפרים את פריון העבודה

ניצן סדן 08:1521.02.14
פייסבוק כובשת את עולם הצ'ט; רכשה את ווטסאפ ב-19 מיליארד דולר

 

באחת העסקאות הגדולות ביותר בתחום השירותים המקוונים, קנתה הרשת החברתית את הגדולה שבמתחרותיה. העסקה תתבצע במניות (12 מיליארד דולר) ובמזומן (4 מיליארד) בנוסף, 3 מיליארד דולר במניות חסומות יועברו למייסדי ועובדי ווטסאפ אם יישארו בחברה במשך 4 שנים.

 

 

אפליקציית המיליארדים אפליקציית המיליארדים צילום: רויטרס

 

King, מפתחת קנדי קראש, תונפק בבורסת ניו יורק

 

קנדי קראש סאגה קנדי קראש סאגה

החברה הבריטית הגישה לרשות לני"ע בארה"ב בקשה להיסחר בבורסה תחת השם KING. מסמכים שפרסמה הציגו את רווחיה מהשנה האחרונה - 568 מיליון דולר, מתוך הכנסות של 1.88 מיליארד.

 

 

זיסאפל: ממשלת ישראל משותקת בכל הנוגע להייטק

 

במסגרת ישיבת שדולת ההייטק בכנסת, מתח היזם ביקורת נוקבת על אזלת ידה של הממשלה בתחום התמיכה בהכשרת עובדים מקצועיים. לדברי פרופ' איילת טל מהטכניון, גם מצב ההכשרה האקדמית למקצועות הטכנולוגיה הוא בלתי אפשרי.

 

 

רכישת כשרונות: גוגל קנתה את SlickLogin הישראלית

 

עושה קניות בישראל. גוגל עושה קניות בישראל. גוגל צילום מסך: Google

החברה מפתחת כלים לווידוא זהות משתמשים ברשת וכניסה מאובטחת לשירותים מקוונים. סכום הרכישה טרם פורסם. ענקית החיפוש מעוניינת ככל הנראה בידע של החברה, שכן זו טרם השיקה מוצר.

 

 

משחקי חברה: הגיימינג חודר למקומות העבודה

 

חלוקה של סמיילים, צבירת נקודות ושימוש בחידונים הם הלהיטים האחרונים בשוק העבודה, שמשתמש בכלים מעולם המשחקים כדי ליצור עניין במטלות שוחקות. בנוסף לשיפור התפוקה, השימוש במשחק מאפשר גם מעקב ודירוג טובים יותר של העובדים.

 

 

בג"ץ: קמפיין המאגר הביומטרי מטעה את הציבור

 

השופטת מרים נאור קיבלה עתירה שהגישו מתנגדי המאגר - לפיה משרד הפנים לא מיידע את אזרחי ישראל על מהות פיילוט התוכנית. לפיכך, ישתנה קמפיין המאגר הביומטרי וידגיש את היותו וולנטרי ואת העובדה שלא יפגעו זכויותיו של מי שבחר לא להצטרף.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x