$
אפליקציות

Pronto: מנופפים לתשלום

החברה הישראלית פיתחה טכנולוגיה ייחודית לתשלום סלולרי - באמצעות קליטת הטלפון בגלי אולטרה-סאונד. הטכנולוגיה גמישה ונוחה בהרבה מפתרונות מבוססי NFC - ותאפשר תשלום חוצה-פלטפורמות בהינף המכשיר מול המחשב

אסף גלעד 08:1922.02.14

עד השבוע פעלו בישראל שתי חברות סטארט-אפ שהתחרו זו בזו מבלי לדעת: Pronto מחיפה ו-SlickLogin מתל-אביב. האחרונה, שהיתה אלמונית לחלוטין עד לאחרונה, התפרסמה בבת אחת עם מכירתה לגוגל.

היתה זו אמנם רכישת עובדים, רכישה שפירקה את החברה תמורת הבטחת מענקי חתימה למייסדיה שהצטרפו לגוגל, אבל הרעיון הבסיסי שפותח בה קסם לגוגל: האפשרות להתחבר לחשבונות ענקית החיפוש אך ורק באמצעות קירבה בין הטלפון האישי לבין המחשב.

 


 

הקירבה, שיצרה את תהליך הזיהוי החד ערכי, נוצרה במספר דרכים כמו על ידי שימוש בחיישני GPS, בזיהוי רשת ה-WiFi אליה מחובר המכשיר או באמצעות גלים אולטרה-סונים. זיהוי שכזה יאפשר לענקית כמו גוגל להבטיח חיבור מהיר של המשתמש לכל מכשיר במקום להקיש סיסמה בכל מקום, ואפילו לעשות קניות מבלי להכניס את פרטי האשראי.

 

הרעיון היה טוב ויפה, אך טרם מומש. למעשה, מלבד פטנט שנמצא בהליכי אישור, לא נותר הרבה מ- SlickLogin. פרונטו מחיפה, לעומת זאת, מחזיקה כבר במוצר פעיל, שאמנם עובד על זיהוי גלים אולטרה-סוניים בלבד, אך פעיל בשוק כ-SDK (קוד תוכנה בסיסי) לשילוב באפליקציות צד שלישי.

 

גם לאחר רכישת SlickLogin, פרונטו (לשעבר Exshake) אינה חשה מאוימת מגוגל. היא פועלת כפלטפורמת תוכנה ניטרלית על כל מכשיר שיודע לשדר אותות אולטרה-סוניים, כלומר על כל טלפון, מחשב, טאבלט או טלפון. בעוד תקן ה-NFC נתמך על ידי אלה שמעוניינים לקדם אותו כגון גוגל, הטכנולוגיה של Pronto אדישה לפלטפורמה. למעשה, היא אף ניטרלית יותר מפייפאל שמעוניינת לקדם את תקן הביקון שלה לתשלום ללא מגע, שנעשה באמצעות זיהוי הטלפון הסלולרי על ידי התקן בלוטות' מיוחד.

 

תשלום בגלי קול

 

בעולם שבו פייפאל, איביי ואפל נכנסות בכל העוצמה לעולם התשלומים הסלולרים ללא מגע, פרונטו היא שחקן קטן שמתחרה בגורילות גדולות. ומצד שני, יכולתו להשתלב כקוד פנימי (SDK) באפליקציות אחרות על כל מכשיר ומהירות התקשורת שהוא מייצר עם מחשבים אך ורק באמצעות גלים על קוליים, הופכת אותו לפתרון פשוט וקל לאימוץ הרבה יותר מה-NFC הלא אופנתי של גוגל או ממנגנון טביעת האצבע האימתני של אפל לזיהוי המשתמשים.

 

פרונטו תציג את הטכנולוגיה שלה בועידת המובייל הקרובה בברצלונה (MWC) במסגרת ביתן האפליקציות של מכון הייצוא. היא נוסדה על ידי ניקי פאפו (Velingo, PassCall) ומורן הלוי ופועלת מחממת היי סנטר בחיפה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x