$
אפליקציות

כוכב נולד באפליקציה: וורנר מיוזיק תגלה אמנים מבטיחים דרך שזאם

אפליקציית זיהוי השירים הפופולרית תשמש מעתה גם לסקאוטינג: ענקית התקליטים האמריקאית תאתר להקות אלמוניות מעניינות שמזוהות על ידי שזאם ותציע להן חוזי הקלטות. בנוסף, יזכו האמנים גם לקידום באפליקציה עצמה

נמרוד צוק 13:0219.02.14
בעבר, כדי לגלות אמנים חדשים ומבטיחים, אנשי חברות התקליטים נאלצו להסתובב במועדוני הופעות מעושנים בלונדון ובניו יורק, או לפחות בין עמודי אתרים כמייספייס ובנדקמפ. אבל אם תשאלו את הנהלת שזאם, יצרנית אפליקציית זיהוי השירים הפופולרית, התהליך יכול להיות הרבה יותר פשוט.

חברת וורנר מיוזיק, אחת מארבע חברות התקליטים הגדולות בעולם, הודיעה היום על שיתוף פעולה עם מפעילת האפליקציה. במסגרתו יקימו השתיים לייבל חדש, שיוציא אלבומים לאמנים שהתגלו באמצעות האפליקציה.

 

במסגרת ההסכם, יקבלו מנהלי וורנר גישה למאגרי המידע של החברה, שכוללים נתונים מדויקים בזמן אמת על השירים שצוברים עניין בקרב המשתמשים באיזורים מסוימים, וכך יכולים לסייע באיתור מוקדם של להיטים פוטנציאליים. בנוסף, תסייע שאזאם בקידום האמנים שיוחתמו דרך האפליקציה, בדרכים שלא פורטו.

 

תשמש לאיתור אמנים מבטיחים - ולקידומם. שזאם תשמש לאיתור אמנים מבטיחים - ולקידומם. שזאם

 

"יש היום כל כך הרבה אינפורמציה שמעולם לא היתה לנו גישה אליה, כחברת תקליטים - ושאזאם נמצאת בחזית הדבר הזה. כשצרכן שומע משהו שהוא אוהב ומשתמש בטלפון כדי לזהות את זה, זה אומר לנו המון על ההעדפות של הלקוחות", אמר על העסקה רוב וויזנטל, מנהל תפעול ראשי בוורנר.

 

מעבר לזיהוי שירים

 

מנכ"ל שזאם ריץ' ריילי אמר כי חלק גדול השירים שמזוהים על ידי האפליקציה הם כאלה שהוקלטו על ידי אמנים אלמוניים יחסית, אלה שמעניינים חברות כמו וורנר. ריילי אמר כי הוא רוצה להפוך את שזאם ליותר מאפליקציית זיהוי שירים - למקום אליו אנשים הולכים כדי לחפש מילים של שירים, לצפות בקליפים ולקחת חלק בעוד פעילויות סביב אמנים וכי ההסכם עם וורנר הוא צעד מרכזי בכיוון זה.

  

לשזאם יותר מ-88 מיליון משתמשים קבועים, על פי נתוני החברה - ובכל חודש מזוהים באמצעותה חצי מיליארד שירים. הכנסותיה של שזאם, שעומדות כעת על 300 מיליון דולר לשנה, מגיעות מהפניות לרכישת שירים להורדה. בשנה שעברה חתמה החברה הסכמים עם חברות מוזיקה ודיגיטלית וסטרימינג שונות, כגון חנות Beatport המציעה קטלוג של מוזיקה אלקטרונית להורדה, או Saavan ההודית - שירות סטרימינג שמציע כמיליון שירים. המתחרה העיקרי של שזאם היא אפליקציה דומה בשם SoundHound.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x