$
מכשירים ומדריכים

גוגל למשתמשי משקפי גלאס: הפסיקו להיות גסי רוח וקריפיים

בניסיון להתמודד עם הביקורת לה זכו משתמשי המשקפים החכמים שלה, פרסמה גוגל רשימת "עשה ואל תעשה" באתר המוקדש למוצר. המטרה: למנוע ממשתמשים לפגוע במיתוג המוצר החדש

נמרוד צוק 12:4119.02.14
משקפי גוגל גלאס אולי טומנים בחובם פוטנציאל גדול, אך המשתמשים שלהם זוכים לביקורת נוקבת - בעיקר, בשל נטייתם לדבר אל המשקפיים ולהתעלם מן הסביבה תוך גרימת אי נוחות לאחרים. התופעה אפילו זכתה לכינוי משלה - גלאסהול, חיבור של גלאס ו-Asshole.
בגוגל הבינו שזה מזיק למיתוג של המשקפיים כמוצר וחיובי - והחליטו להוסיף לאתר הבית של גאלס דף "עשה ואל תעשה" שכולל הנחיות ל"סיירים" - מפתחים וחובבי גאדג'טים שרכשו את המהדורה הנסיונית של המשקפיים.

 

חקור את העולם סביבך. אבל לא על אופנוע מים

 

ברשימת ה"עשה" אפשר למצוא הצעות כמו "חקור את העולם שמסביבך", "בקש רשות לפני שאתה מצלם" או "היה חבר פעיל בקהילת משתמשי גלאס", לצד המלצות לשימוש בפונקציית הנעילה של המשקפיים וטיפים לשימוש נכון בפקודות הקוליות.

 

גלאס במקלחת? עדיף לא לנסות גלאס במקלחת? עדיף לא לנסות

 

הסעיפים היותר מעניינים נמצאים בחלק שעוסק בדברים שגוגל לא רוצה שתעשו: למשל, "אל תקראו את 'מלחמה ושלום' באמצעות גלאס, זו פעילות שנועדה למסכים גדולים יותר. גלאס נועדה למקטעים קצרים של מידע ואינטראקציה שיאפשרו לכם לחזור במהירות לפעילות בה עסקתם. אם תשקעו לזמן ארוך ארוך מדי במסך של גאלס, תיראו מוזרים לאנשים שסביבכם".

 

גם השימוש בגלאס במהלך ספורט אתגרי אינו חביב על החברה: "סקי מים, רכיבה על פרים ולחימה בכלובים הם כנראה לא רעיונות כל כך טובים. גלאס היא פיסת טכנולוגיה רגישה וכדאי להשתמש בהיגיון בריא", כתבה החברה. הנחיה מיוחדת הוקדשה לזרים ששואלים שאלות על המשקפיים. "היו סבלניים והסבירו שגלאס בסך הכל מציעה יכולות שאפשר למצוא היום בכל סמארטפון, כגון צילום, מפות ומיילים. אם השאלות מפריעות לארוחה הרומנטית שלכם, הסירו אותם והחזירו אותם לתיק", מציעים בגוגל.

 

ה"גלאסהולס" זכו לסעיף משלהם: "אל תהיו קריפיים או גסי רוח. כבדו את הסובבים אתכם ואל תהפכו חסרי סבלנות אם פונים אליכם בשאלות. היו מנומסים, הסבירו מה המשקפיים עושים ואל תהססו לתת הדגמות. אל תשתמשו במשקפיים לצילום במקומות בהם השימוש במצלמות אסור ואם מבקשים מכם לכבות את הסמארטפון, כבו גם את גלאס. התעלמות מהכללים לא יגרום לעסקים לחבב את המשקפיים ויפגע במשתשים האחרים", כתבה החברה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x