$
חדשות טכנולוגיה

King, מפתחת קנדי קראש, תונפק בבורסת ניו יורק

החברה הבריטית הגישה לרשות לני"ע בארה"ב בקשה להיסחר בבורסה תחת השם KING. מסמכים שפרסמה הציגו את רווחיה מהשנה האחרונה - 568 מיליון דולר, מתוך הכנסות של 1.88 מיליארד

ניצן סדן 14:0918.02.14

קינג (King), מפתחת המשחק קנדי קראש, הגישה מסמכים ראשוניים לרשות לניירות ערך בארה"ב, בהם ביקשה להיסחר בבורסת ניו יורק. כך, לפי דיווח של אתר Re/Code.

החברה מתכננת לגייס עד חצי מיליארד דולר בהנפקתה, עדיין לא פורסם לפי איזה שווי. את החברה ינפיקו ג'יי פי מוגן צ'ייס, קרדיט סוויס ומריל לינץ'.

 

קנדי קראש קנדי קראש

 

המסמכים שהגישה החברה מציגים נתוני צמיחה מהירה: ב-2013 הסתכמו הרווחים ב-568 מיליון דולר, מתוך הכנסות של 1.88 מיליארד. מדובר בנתון מרשים בהשוואה לרווחיה ב-2011 למשל, שעמדו על 617 אלף דולר מתוך 64 מיליון. בנוסף, יש לה כחצי מיליארד משתמשים ברחבי העולם.

 

לפי נתוני החברה, שיעור השימוש בקנדי קראש גבוה במיוחד: עד היום הריצו משתמשיה כ-150 מיליארד משחקים בסך הכל, כלומר כל שחקן שיחק בקנדי קראש בממוצע כ-300 פעמים. בנוסף, יותר מ-4% מכל משתמשי פייסבוק שיחק בו לפחות פעם אחת דרך הרשת החברתית.  

 

הצלחתו של קנדי קראש נבעה מאופן הפצתו: כדי להתקדם במשחק ולקבל פסילות נוספות, על המשתמש לשלוח אותו לחברים או לקבל מהם פסילות – או לרכוש אותן. מבנה המשחק עצמו אינו חדשני כלל ודומה לשל Bejeweled הקלאסי. אופי פעילות החברה – מוצר שהופך ללהיט ומהווה מקור הרווח העיקרי שלה – מזכיר את של זינגה בטרם הנפקתה, עת היה פארמוויל ודומיו להיטי פייסבוק. זו האחרונה הלכה ודעכה בשל הירידה בפופולריות המשחקים שלה, סיום חוזה לקידומם עם פייסבוק ומספר מהלכים עסקיים שגויים – בראשם רכישת OMGPop שפיתחה את המשחק Draw Something. מבנה פעילותה של קינג יעיל ויציב משל זינגה, אך עדיין מדובר בחברה שנשענת בעיקר על מוצר אחד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x