חדשות טכנולוגיה

איפה הכסף? סוחרים מפגינים נגד בורסת הביטקוין הגדולה בעולם

בורסת Mt. Gox הקפיאה את יכולת הסוחרים בה למשוך כסף לפני כשבוע. אלו, מצידם, טסו ליפן כדי להפגין מול משרדיה ולדרוש את כספם. לטענת הבורסה, המשיכות נעצרו בשל באג מסוכן בביטקוין עצמו, שמאפשר גניבת מטבעות

הראל עילם 12:0218.02.14
מספר סוחרי ביטקוין, טסו לטוקיו במהלך הימים האחרונים על מנת להשתתף בהפגנה מול משרדי Mt. Gox - אחת מבורסות הביטקוין הגדולות בעולם. זאת, לאחר שהבורסה הקפיאה את כל המשיכות מאתרה במשך יותר משבוע - ורק עתה הודיעה שיכולת המשיכה תושב לסדרה בקרוב.  

מספר מבקרים טוענים שהבורסה בכלל אינה מחזיקה בכל המטבעות שהיא טוענת שיש לה. קולין בורגס, סוחר ביטקוין בריטי שטס לטוקיו כדי להפגין, החזיק בשלט ששאל "איפה הכסף שלנו" ואמר לאתר Coindesk שגם אחרי שיחה עם נציגי החברה, הוא לא בטוח שהיא מסוגלת לפתור את הבעיה לשביעות רצונו.

 

סוחרים ב-Mt. Gox? כספכם יושב בקרוב סוחרים ב-Mt. Gox? כספכם יושב בקרוב צילום: בלומברג

 

330 מיליון דולר בחודש

 

Mt. Gox הייתה בעבר בורסת הביטקוין הגדולה בעולם - אתר המאפשר חילופי כספים בין מטבעות ממשלתיים פיזיים ובין המטבע הוירטואלי. מדד שער החליפין שלה נחשב במשך תקופה ארוכה כשווי האמיתי והרשמי של ביטקוין בתקשורת הבינלאומית מבחינות רבות Mt. Gox, שממוקמת ביפן אך פועלת בעיקר בארה"ב, מובילה את קידום המטבע והפיכתו ללגיטימי בעולם ונלחמת בהלבנות כספים בו.

 

בשנה האחרונה היא איבדה מעט ממעמדה, בעיקר בעקבות הצמיחה של המתחרה BitStamp והבורסה הסינית BTC-China, אבל היא עדיין מדורגת בין שלוש הבורסות הגדולות ביותר בהיקף הסחר; בחודש האחרון העבירו סוחרים מכל העולם העבירו כ-330 מיליון דולר דרך Mt. Gox.

 

החברה הקפיאה את משיכת כספים ממנה ב-7 בפברואר, לטענתה בגלל באג במערכת ביטקוין הידוע כ-transaction malleability. מדובר בנקודת תורפה בעייתית - חלון מצומצם בו ניתן לשנות את הבעלות הרשמית של כל מטבע ביטקוין ולבצע מעשי שוד.

 

קרן ביטקוין, ארגון ללא מטרות רווח המרכז את פיתוח המטבע, יצא נגד הבורסה וההסבר הרשמי שלה. לפי גווין אנדרסן, המדען הראשי של הקרן, הבאג ידוע מאז 2011 ולכן כל אתרי הסחר הגדולים בביטקוין היו כבר צריכים לפתח פתרון טכנולוגי להתמודד איתו ולהבטיח את האותנטיות והלגיטימיות של כל מטבע.

 

צלילה בשער המטבע

 

במהלך סוף השבוע, החברה הודיעה כי מצאה ככל הנראה פתרון טכנולוגי לבעיה. היא שכרה את שירותיה של חברת הארנק הדיגיטלי Blockchain שפיתחו תיקון זמני וחלקי לתקלה. החברה הודיעה כי משיכת הכספים תתחדש בקרוב, אך לא פרסמה מועד מדויק. בנוסף, ציינה כי סכומי המשיכה יוגבלו באופן זמני למנוע בהלה וצלילה בערך המטבע.

 

כתוצאה מהבעיות הרבות בבורסה, שגם סבלה שורה של התקפות DDOS מצד האקרים כעת ובעבר, שער החליפין בין הדולר האמריקאי וביטקוין ב-Mt. Gox צנח לשפל של 270 דולר לביטקוין. בשאר הבורסות הגדולות, לשם השוואה, המטבע נסחר לפי 630 דולר לביטקוין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x