$
חדשות טכנולוגיה

לא על הלפטופ לבדו: לנובו מכרה יותר טלפונים ממחשבים

היצרנית הסינית, שרכשה לאחרונה את מוטורולה מוביליטי מידי גוגל, היא החברה שמוכרת הכי הרבה מחשבים בעולם. נתונים חדשים שפרסמה מראים שמכירות הסמארטפונים והטאבלטים שלה צמחו השנה ב-47% ועקפו את מכירות ה-PC

הראל עילם 15:2713.02.14
עוד לפני שהשלימה את רכישת מוטורולה מוביליטי מידי גוגל, לנובו - יצרנית המחשבים האישיים הגדולה בעולם - הפכה כבר להיות חברת מובייל ענקית. לפני הדו"ח הרבעוני של החברה שפורסם הבוקר (ה'), החברה מוכרת יותר מכשירי מובייל מאשר מחשבים אישיים.

בתחילת 2013 הפכה לנובו להיות יצרנית המחשבים הגדולה ביותר, כשעקפה את HP. כך לפי נתוני חברות המחקר IDC וגרטנר. בניגוד ל-HP, לנובו גם ממשיכה להגדיל את נתח השוק והיקף המכירות שלה; היא שולטת כעת על 18.5% מהשוק, והכנסות החטיבה צמחו ב-11% והגיעו ל-8.6 מיליארד דולר. 59% מההכנסות הגיעו ממכירות מחשבים ניידים, למרות ירידה של 6% בכמות המחשבים הניידים שנמכרו.

 

טאבלט היוגה של לנובו טאבלט היוגה של לנובו

 

בסך הכל, מדובר ב-15.3 מיליון מחשבים אישיים - אבל החברה מכרה בסך הכל 17.3 מיליון טאבלטים וסמארטפונים מתחילת 2013. זהו הרבעון השלישי ברציפות שמכירות מכשירי המובייל של לנובו עקפו את של המחשבים האישיים.

 

מכירות הטאבלטים שולשו

 

לפי יו'אנצ'ינג יונג, מנכ"ל ויו"ר לנובו, מכירות הטלפונים החכמים זינקו ב-47% ועמדו על 13.9 מיליון יחידות והיקף מכירות הטאבלטים שילש את עצמו והגיע ל-3.4 מיליון יחידות - בעיקר בזכות מכשירי היוגה טאבלט. "הרכישה של מוטורולה וחטיבת השרתים של IBM משתלבת היטב באסטרטגיה שלנו" אמר יונג. "אני בטוח שאחרי העסקאות יצאו לפועל, הם יעברו לרווחיות במהירות".

 

הטאבלטים המוזלים של החברה זכו להצלחה בשווקים הטאבלטים המוזלים של החברה זכו להצלחה בשווקים

 

בראיונות חדשים לסוכנות בלומברג ולוול סטריט ג'ורנל, חזר יונג על הבטחתו להגיע למכירות של מאה מיליון מכשירי סלולר כבר ב-2015. הוא אמר כי מוטורולה, שהייתה הפסד כלכלי משמעותי עבור גוגל ולא הצליחה להגיע לרווחיות, תהפוך להיות רווחית בתוך חודשים - ולא בתוך שנים.

 

מדובר בהערכה אופטימית למדי, אבל לנובו כבר הצליחה לעשות תפניות חדות ומרשימות יותר. לאחר שרכשה את המותג ThinkPad מידי IBM, היא הצליחה לשדרג את עצמה ליצרנית המחשבים הגדולה בעולם בתוך מספר שנים קצרות ולהפוך את למותג בינלאומי מצליח. ואולם, שוק המובייל שונה מהותית משוק ה-PC, עם שחקניות חזקות ומבוססות כאפל, סמסונג, LG ואחרות - לצד תחרות מבית בדמות חואווי, היצרנית השלישית בגודלה בעולם.

 

המותג הוותיק יזכה לחיים חדשים

 

יונג הסביר כי הוא כבר אבחן מקומות שבהם ניתן לחתוך בעלויות ולייעל את פעילות מוטורולה, ולמזג חלקים אחרים מהפעילות בתוך זו של לנובו. הוא גם הבטיח כי החברה תשיק יותר מוצרים חדשים תחת המותג מוטורולה מאשר תחת הנהגתה של גוגל, וכי לנובו תשיק מחדש את המותג מוטורולה בסין.

 

הוא דחה את הטענות כי לנובו מתנהלת בצורה אגרסיבית ומדי, ולא הייתה צריכה לבצע שתי רכישות כה גדולות בו זמנית. "היה לנו את המזל ששתי הזדמנויות כאלו הגיעו באותו הזמן. מדובר בנכסים נדירים וחשובים. אבל יש לנו את היכולת לעכל את שתי העסקאות האלו".

 

במסגרת רכישת מוטורולה, חלק מאנשי המחקר והפיתוח של החברה - כגון פול ארמנקו, ראש פיתוח פרויקט ARA, ורג'ינה דוגן, לשעבר ראש מכון המחקר DARPA, ישארו בגוגל וימשכו לעסוק בפיתוח של פיתוחים מתקדמים כגון גלולות דיגיטליות וקעקועים אלקטרוניים. כמה מאנשי פיתוח המוצרים יעברו ללנובו; ל"כלכליסט" נודע כי ביניהם גם ליאור רון, הישראלי הבכיר בחברה וראש פרויקט מכשיר המוטו X.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x