$
אפליקציות

מפתח Flappy Bird: הסרתי את המשחק כי הוא ממכר ומסוכן

דונג נגיווין הסביר כי מחק את המשחק משום שלא הצליח להתמודד עם הצלחתו. המשתמשים, מצידם, לא מוותרים על הציפור: חלקם אף רכשו באיביי סמארטפונים עליהם הותקן המשחק

הראל עילם 16:2611.02.14
"פלאפי בירד הפך להיות ממכר. לדעתי זו בעיה. על מנת לפתור אותה, החלטתי להסיר את המשחק לנצח". כך הסביר דונג נגיווין, מפתח משחק הסלולר הפופולרי Flappy Bird, את החלטתו המפתיעה למחוק את המשחק המצליח מחנויות האפליקציות.

את הדברים אמר נגיווין לכתבת "פורבס" בוויאטנם.  פלאפי בירד, למרות שנוצר על ידי מפתח לא מנוסה בודד במשך יומיים, סבל ממשחקיות מתסכלת וקשה במיוחד, כמות באגים מרשימה ורמה גרפית ירודה, עדיין הפך לאחד ממשחקי הסלולר המצליחים ביותר. נגיווין אפילו הודה כי לא השקיע בשיווק או קידום המשחק.

 

ממכר ולכן נמחק. פלאפי בירד ממכר ולכן נמחק. פלאפי בירד

 

לפי מספר הערכות, בחודשים האחרונים, מאז שהמשחק התחיל לטפס במצעדי ההורדות, נגיווין הכניס 50 אלף ביום מפרסומות ששולבו במשחק. בשבועות האחרונים, הוא כיכב בראש טבלת ההורדות במספר מדינות. במידה וההערכות הללו נכונות, יתכן והכניס מספר מיליוני דולרים. נגיווין לא אישר את ההערכות: "אני לא יודע מה הסכום המדויק, אבל אני יודע שזה הרבה".

 

"אני לא יכול יותר"

 

המפתח טען כי המצפון שלו הפריע לו. בנוסף, העבודה הרבה סביב תחזוק ועדכון המשחק שחקה אותו והוא לא אהב להיות במרכז העניין התקשורתי. ברשת גם התפרסמו דיווחים כי הוא איים בהתאבדות וזכה לתביעה מצד נינטנדו על פגיעה בקניין הרוחני שלה - חלק מהעיצוב של פלאפי בירד מזכיר בצורה חשודה של משחקי סופר מריו. נגיווין דחה את הטענות.

 

 

זמן קצר לפני הראיון הוא נפגש עם סגן ראש הממשלה של וייטנאם, וא דאק דאם. יממה לפני שהסיר את המשחקים, נגיווין צייץ בחשבון הטוויטר הרשמי שלו ואמר: "אני מצטער, אני לא יכול יותר". בראיון הוא אמר: "לא יכולתי לישון. החיים שלי לא נוחים כמו שהיו פעם", והבהיר שוב שאין לו כוונה למכור את המשחק או המותג למישהו אחר.

 

פלאפי בירד לא היה המשחק הראשון של נגיווין. בעקבות ההצלחה המסחרית של פלאפי בירד, גם שני המשחקים הקודמים שלו גם הם זוכים להישגים נאים וכמות מכובדת של הורדות, אבל הוא הגדיר אותם כ"לא מסוכנים". הוא הבטיח כי עכשיו, שהוא מנוסה ויותר בטוח ביכולותיו, הוא ימשיך לפתח משחקים.

 

המכורים לא מוותרים

 

נראה שהמכורים למשחק לא ממהרים לוותר עליו: לאחרונה נפוצו באתרי סחר כגון איביי עשרות אלפי מכשירי אייפון ישנים שעליהם עדיין מותקן המשחק, שלא ניתן יותר להורדה ולעדכון. אחד מהמכשירים האלו אפילו נמכר ב-90 אלף דולר. בעלי מכשירי אנדרואיד, כמובן, יכולים פשוט לעקוף את מגבלות ההורדה במכשיר על מנת להתקין את האפליקציה.

 

בנוסף, בחודש האחרון צצו לא מעט משחקים המחקים את הסגנון של פלאפי בירד, עם עיצוב ומשחקיות דומה. ברוב המשחקים האלו, הציפור פשוט מוחלפת בדמות אחרת, כגון דג, מטוס או דבורה. נראה כי לפחות בחודשים הקרובים, המכורים למשחק יוכלו לקבל את המנה שלהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x