$
אפליקציות

"Whatsapp היא הסכנה הגדולה ביותר למשפחה היהודית"

כך טוענים רבנים בארה"ב, בכלי תקשורת המשתייכים לחסידות סאטמר. לדבריהם, האפליקציה היא הסיבה המובילה להרס בתי עסק ומשפחות, בשל הפצת רכילות ותכנים מיניים

שירות כלכליסט 15:5509.02.14
רבנים בארה"ב המשתייכים לחסידות סאטמר יצאו נגד ווטסאפ, אפליקציית הצ'ט הפופולרית. לטענתם, הזינוק שחל בתפוצתה בקרב הקהילה החרדית מהווה סכנה לא מבוטלת לאורח החיים שלה.
לפי הדער בלאט, עיתון חסידות סאטמר, הרבנים שעוסקים בדיני משפחה טוענים שווטסאפ היא "הסיבה מס' 1 למקרי הרס הבית ועסק היהודי". לטענת הרבנים, משתמשים נוהגים להפיץ דרך האפליקציה רכילות, תצלומים מיניים ועוד תכנים שמוגדרים כחטא וסכנה למשפחה.

 

עצרת חרדים בארה"ב עצרת חרדים בארה"ב צילום: איי פי

 

המהלך נגד ווטסאפ נובע מחששם של מנהיגי הקהילות החרדיות מפני חשיפת הציבור החרדי לרעיונות זרים דרכה. ווטסאפ היא כלי פופולרי לתקשורת, אשר נתפס מזה זמן מה כלגיטימי - מה שתרם לתפוצתו בעולם החרדי. ואולם, עתה נראה שהחרדים מתחילים להבין את מה שפייסבוק קלטה לא מזמן בעצמה: ווטסאפ היא הרבה יותר מסתם זירת צ'ט - ומתבצע בה שיתוף לא מבוקר של תכנים, בצורה שמזכירה רשתות חברתיות סטנדרטיות.

 

הקהילות החרדיות בארה"ב עורכות מפעם לפעם עצרות ענק בהן דנים מנהיגיהן באיומים על אורח החיים האורתודוכסי – כשבראש הרשימה ניצבים אמצעים טכנולוגיים ורשתות חברתיות. העצרת הגדולה האחרונה נערכה ב-2012, אך ווטסאפ לא הוזכרה בה (פייסבוק, טוויטר ויוטיוב דווקא כן) - מה שתרם ללגיטימיות שלה בעיני הקהילות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x