$
אינטרנט

מדריך כלכליסט

כך תגרמו לפרסומות של גוגל להפסיק לרגל אחריכם

ענקית החיפוש מעבירה את המידע שאוספת עליכם למפרסמים, כדי שאלו ינסו להתאים לכם פרסומות. ניתן לחסום אפשרות זו בכמה צעדים קלים ופשוטים - וגם למנוע מגוגל לשמור את היסטוריית החיפוש שלכם

עומר כביר 19:1706.02.14
אם יש משהו שגוגל אוהבת לעשות יותר מלהציג לנו פרסומות, זה להציג לנו פרסומות מותאמות אישית. הפרסומות שאנחנו רואים במנוע החיפוש, בשירותים השונים של החברה וברשת הפרסום של גוגל באתרי צד ג' לא מבוססות רק על התוכן המוצג באתר אלא גם על מידע אישי כמו מגדר, גיל, שפה ותחומי עניין שנאסף באמצעות פרטים שמסרנו לגוגל בעצמנו או על סמך היסטוריית הגלישה שלנו.
רוצים שהפרסומות של גוגל יפסיקו לרגל אחריכם? כך תעשו את זה בשני צעדים פשוטים:

 

1. היכנסו ללינק זה ועיברו לתחתית העמוד. הזינו פרטי התחברות אם יש צורך. 

  

2. באפשרות האחרונה – Opt-out settings – הקליקו על כל קישור שנושא את הביטוי Opt out. (אם ביטוי זה לא מופיע ותחת זאת כתוב רק Opt in, ההגדרות שלכם כבר מונעות התאמה אישית של פרסומות ואין צורך לנקוט בפעולה נוספות).

 

יש בעיות? התקינו תוסף יש בעיות? התקינו תוסף צילום מסך: Google

 

בביצוע פעולה זו, גוגל לא תציג לכם יותר פרסומות המותאמות לפרטיכם האישיים ולתחומי העניין שלכם, ולא תציג פרסומות על סמך ביקורים באתרי מפרסמים. חזרו על הפעולה בכל דפדפן שבו אתם משתמשים (שכן ההגדרות לא נשמרות בחשבון המשתמש), וכן אם מחקתם את קבצי הקוקיז בדפדפן.

 

חלופה אחת היא להיכנס ללינק הזה ולהוריד תוסף של גוגל לכרום, פיירפוקס או אקספלורר שישמור את ההגדרות שלכם גם במקרה שמחקתם קבצי קוקיז.

 

פתרון קשיים: אם מופיעה הודעת שגיאה שלפיה לא ניתן להשלים את הפעולה, ייתכן שחוסם הפרסומות שהתקנתם בדפדפן מונע זאת. פשוט היכנסו לעמוד ההגדרות של התוספים בדפדפן, השהו את עבודתו, בצעו את הליך ה-Opt out והחזירו את התוסף לפעולה.

 

טיפ למטיבי לכת: ייתכן שגוגל שומרת את היסטוריית הגלישה שלכם, כך תעצרו אותה בשני צעדים פשוטים:

 

1. היכנסו ללינק הזה והזינו פרטי התחברות אם יש צורך. אם בעמוד שעלה מופיע כפתור כחול עם הכיתוב Turn Web History on, הידד! - גוגל לא שומרת את היסטוריית החיפושים שלכם. אם לא, המשיכו לשלב הבא.

 

2. לחצו על אייקון גלגל השיניים בפינה, ובחרו ב-Settings. בעמוד שנפתח הקליקו על Turn off. וזהו, גוגל לא תשמור עוד את החיפושים המביכים שלכם.

 

נתראה בכרסום הפרטיות הבא.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x