שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מלחמת הפטנטים: אפל נתבעת בגרמניה ב-1.57 מיליארד אירו

חברת IPCom, זרוע אירופית של קרן פורטרס, טוענת שענקית הטכנולוגיה משתמשת בשני פטנטים שלה ללא אישור - בתחום העברת שיחות חירום ותקשורת בעת עומס ברשת

נמרוד צוק 14:3406.02.14
צרות הפטנטים של אפל לא נפסקות: בשבוע הבא יחל בגרמניה הדיון המשפטי בתביעה של טרול הפטנטים IPCom, שדורש מהחברה פיצוי של 1.57 מיליארד אירו בגין הפרה, לכאורה, של שני פטנטים הקשורים בשימוש בתקשורת סלולרית במצב של עומס יתר על הרשת ולצורך העברת שיחות חירום. התביעה תתנהל בבית המשפט המחוזי במנהיים. 

אחד הפטנטים נרשם בגרמניה וזכה בינואר לאישור משרד הפטנטים של האיחוד האירופי, לאחר שהמשרד דחה בקשה שהגישו אפל, נוקיה, HTC, וודפון ואריקסון להכריז עליו כלא תקף, בעוד הפטנט השני רשום בגרמניה בלבד.

 

מפירים פטנטים? מכשירי האייפון של אפל מפירים פטנטים? מכשירי האייפון של אפל צילום: עמית שעל

 

את הפיצוי דורשת IPCom בגין ההכנסות של אפל ממכירת מכשירי אייפון בגרמניה, ועדיין לא ידוע אם תנסה להגיש תביעות מקבילות במדינות אחרות. IPCom, שמשמשת כזרוע האירופית של קרן ההשקעות האמריקנית פורטרס, הגישה בשנים האחרונות תביעות דומות נגד נוקיה ו-HTC, כאשר עם מספר חברות אחרות היא הגיעה להסדרי רישוי. חברת התקשורת הגרמנית דויטש טלקום שילמה לה בשנה שעברה סכום של מאות מיליוני דולרים עבור שימוש בפטנט אחר, לטענת החברה.

 

מטרה חביבה על טרולי הפטנטים

 

את הפטנטים הנידונים רכשה IPCom ב-2007 מחברת רוברט בוש, יצרנית גרמנית של חלקי רכב, שרשמה אותו לפני שני עשורים, כאשר הופיעו הטלפונים הסלולריים הראשונים שהיו מיועדים להתקנה במכוניות וחדלה מעיסוק בתחום הסלולר זמן קצר לאחר מכן. IPCom מחזיקה כ-1,200 פטנטים הקשורים בתקשורת סלולרית שנרכשו מרוברט בוש ומהיטאצ'י.

 

אפל היא אחד הקורבנות החביבים על טרולי הפטנטים - ביולי האחרון ניצלה החברה מתשלום של 625 מיליון דולר לאחר שתביעה שהגישו נגדה החברות Mirror World ו-Network 1 בגין הפרת פטנטים הקשורים בשיתוף קבצים ברשת, נדחתה על ידי בית המשפט העליון בארה"ב.

 

בחזית אחרת במלחמות הפטנטים, צפויה אפל לנסות לסיים את מאבקיה המשפטיים עם סמסונג, בפגישה הצפויה להתקיים בין מנכ"ל החברה טים קוק למנכ"ל סמסונג הו היון קוון בהמשך החודש. הפגישה מגיעה על רקע הסכמים שחתמה סמסונג עם גוגל, סיסקו ואריקסון, לשימוש צולב בפטנטים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x