שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

סוני במו"מ למכירת חטיבת הלפטופים VAIO

החטיבה הוקמה ב-1996 ודגמיה נחשבים לאיכותיים במיוחד. החברה מקיימת מגעים עם קרן השקעות יפנית, כחלק מתוכניותיה להתמקד בשוק הסלולר. שווי העסקה צפוי להגיע ל-489 מיליון דולר

נמרוד צוק 11:2105.02.14
ל רקע ההאטה המתמשכת בשוק ה-PC, סוני החלה במו"מ עם קרן ההשקעות Japan Industrial Partners למכירת חטיבת המחשבים האישיים שלה, כך מדווח האתר היפני Nikkei Asian Review. זאת כחלק משינוי אסטרטגי רחב שנועד להעביר את המיקוד העסקי של החברה לסמארטאפונים.

על פי התוכנית, הקרן תקים חברה חדשה לתוכה תמוזג חטיבת ה-PC של סוני, שתמשיך למכור מוצרים תחת מותג VAIO ולספק לקונים תמיכה טכנית ושירות. שווי העסקה מוערך בסכום שינוע בין 391 מיליון דולר ל-489 מיליון דולר בלבד.

 

מחשב VAIO pro של סוני מחשב VAIO pro של סוני

 

החברה צפויה לצמצם את הפעילות הבינלאומית שלה ולהתמקד בשוק היפני ובמספר שווקי מפתח בהם יש נוכחות חזקה למותג. חלק מ-1,000 עובדי החטיבה יעברו לחברה החדשה והיתר יפוזרו בין חטיבות אחרות בסוני.

 

מחשבים איכותיים במיוחד

 

מותג Vaio הופיע בשוק ב-1996 והצליח להפוך לשם שמזוהה עם מחשבים איכותיים ויוקרתיים במיוחד. בשיא הצלחתו נמכרו כ-8.7 מיליון מחשבים בשנה, אבל ב-2013 צנח מספרם ל-5.8 מיליון יחידות בלבד. במהלך השנה היתה סוני יצרנית המחשבים התשיעית בגודלהה בעולם, עם נתח שוק של 1.9%, לפי נתוני IDC.

 

המחשוב האישי אינו הבעיה היחידה של סוני, שסובלת מצמצום בביקוש למצלמות דיגיטליות ומשחיקה בעסקי הטלוויזיות שלה לטובת מתחרות קוראניות וסיניות כמו סמסונג, LG והאייר. את הרבעון האחרון סיימה סוני בהפסד ואת השנה האחרונה עם רווח של 305 מיליון דולר בלבד, 40% פחות מהתחזיות המוקדמות, דבר שהיא להורדת דירוג האשראי שלה לדרגת "זבל" על ידי סוכנות מודי'ס.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x