$
מכשירים

דיווח: השעון החכם של אפל יכלול לוח סולארי

לפי "ניו יורק טיימס", מוצר המחשוב הלביש הראשון של אפל מתעכב בזמן שהחברה בודקת פתרונות אלטרנטיביים לזמני הסוללה הקצרים כגון לוח סולארי שקוף והטענה אלחוטית

נמרוד צוק 13:0903.02.14

מה מעכב את יציאת iWatch, השעון החכם של אפל, לשוק? הדיווחים הראשונים על כך שאפל עובדת על שעון חכם הופיעו לראשונה לפני יותר משנה והציתו הייפ אדיר סביב תחום המחשוב הלביש. אבל בעוד LG, סוני, סמסונג ואחרות כבר הוציאו מוצרים משלהן לשוק, אפל מתעכבת. לפי דיווח של "ניו יורק טיימס", הסיבה לעיכוב הוא חיי הסוללה הלא מספקים של אב-הטיפוס, ואפל שוקלת פתרונות חדשים לבעיה: כגון טעינה סולארית, הפקת אנרגיה קינטית וטעינה אלחוטית.

 

לפני כחודש, התפרסמו דיווחים דומים על כך שהעיכוב המרכזי בפיתוח השעון החכם הוא זמני הסוללה. אפל מעוניינת כי השעון יריץ את iOS, מערכת ההפעלה הסלולרית שלה, אבל לא מצליחה ליצור מכשיר iOS שיוכל לספק יותר מיום עבודה. הדיווח דאז טען כי השעון יריץ גרסה "רזה" של מערכת ההפעלה, יתכן וללא אפשרות להתקנת אפליקציות נוספות.

 

עיצוב קונספט לשעון החכם של אפל עיצוב קונספט לשעון החכם של אפל

 

לפי הטיימס, אפל שוקלת כעת לשלב לוח סולארי בשעון. לא מדובר  בלוח נפרד, כזה שזכור מהשעונים הדיגיטליים של שנות השמונים, אלא שכבה שקופה של תאים סולריים שתכסה את המסך ותאפשר להטעין את השעון מבלי להפוך אותו למפגע אסתטי. הטכנולוגיה, עם זאת, עדיין בחיתוליה ותדרוש עוד שנים של פיתוח לפני שתהפוך מעשית, כך שכנראה לא נראה אותה בדור הראשון של השעונים החכמים.

 

למרות התבטאויות של בכירים בחברה נגד מטענים אלחוטיים כמו אלו שקיימים היום עבור במכשירי נוקיה, לפי הטיימס אפל כן בוחנת את האפשרות להטעין את השעון מרחוק בהשראה מגנטית על ידי מטען חיצוני שיחובר למקור מתח. טכנולוגיה עתידנית יותר עליה כבר עובדים בחברה עשויה לאפשר בהמשך הדרך הטענה ממרחק גדול יותר, באמצעות שאיבת אנרגיה מגלי Wi-Fi או תקשורת סלולר.

 

פתרון שלישי אותו שוקלת החברה, שכבר קיים היום בלא מעט שעונים רגילים אך אינו מספק כמויות משמעותיות של אנרגיה, היא הפקת חשמל לטעינת הסוללה באמצעות מנגנון מכני שיופעל על ידי תנועות היד האגביות של המשתמש - כך שמעצם ההליכה והתנועה של המשתמש הוא יוכל להטעין את המכשיר.

 

הדרך לשעון החכם עוד ארוכה

 

על מאמצי החברה בתחום המחשוב הלביש מעידים שורה של פטנטים שרשמה בשנים האחרונות, לצד גיוס מומחים לטכנולוגיות סוללות מחברות כגון טסלה וטויוטה, ומודעת דרושים שפרסמה בקיץ האחרון למהנדסים שמתמחים באנרגיה סולארית. החיפוש אחר פתרונות מתאימים לשעון החכם הם חלק ממאמצים רחבים יותר של אפל לשיפור חיי הסוללה והתפקוד האנרגטי של מוצרים ניידים נוספים, בראשם האייפון.

 

כל הדיווחים על השעון מדברים על מכשיר עם מסך מזכוכית קמורה וגמישה, בגודל 1.3 אינץ' עד 1.5 אינץ' וישמש כתוסף לאייפון או האייפד. הוא יתמקד בעיקר בתחומים כגון כושר, ספורט ובריאות, ידע לתקשר עם סירי, להציג התראות נכנסות ומיקום על המפה וכן לבצע שיחות. מאות מהנדסים בחברה עובדים על הפרויקט, לפי הדיווחים, שעוצב על ידי ג'וני אייב, המעצב האגדי של אפל.

 

מועד ההשקה הצפוי והמחיר המשוער הם עדיין בגדר נעלם מוחלט, כאשר במקביל מספר החברות המתחרות על הנישה החדשה הולך וגדל. אינטל, קוואלקום ומיקרוסופט עובדות על מוצרים דומים ויתכן מאוד והשותפה הגדולה של אפל - יצרנית האלקטרוניקה פוקסקון, המרכיבה את רוב מכשירי החברה האמריקאית - תצא עם שעון חכם יעודי לאייפון עוד לפני אפל עצמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x