שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט ללקוחותיה: חוששים מה-NSA? עיברו לאחסון מחוץ לארה"ב

ענקית התוכנה חוששת לאבד לקוחות באירופה ובברזיל - ועל כך מציעה את השירות החדש, שנשען על תשתיות שרתים שאינן נגישות לגורמי המודיעין. בתוך כך, טען יו"ר גוגל שעל אף הסיווג הבטחוני שלו, לא ידע שהממשלה חודרת לשרתי החברה

נמרוד צוק 10:0024.01.14
נשיא ארה"ב אמנם הודיע לפני כמה ימים על הטלת מגבלות מחמירות על האזנות הסתר של ה-NSA, אבל לחברות הטכנולוגיה זה לא מספיק: מיקרוסופט הודיעה כי תציע ללקוחותיה שמחוץ לארה"ב אפשרות לאחסון הנתונים שלהם בשרתים שממוקמים מחוץ לגבולות המדינה. זאת, במטרה להגן עליהם מפני סכנת החיטוט הממשלתי.

 

החברה החלה להציע את השירותים לאחר שגילתה כי ה-NSA ניצלה את רשתות התקשורת שלה כדי לרגל אחר משתמשים בברזיל ובמדינות אירופה. הסוכנות שיתפה פעולה עם הסוכנות הבריטית המקבילה, ה-GCHQ, כדי לפרוץ לקווי התקשורת הראשיים שחיברו חברות כמו מיקרוסופט, גוגל ויאהו לרשת.

 

חוות שרתים. חוששים מריגול? עיברו לאחת שממוקמת רחוק מארה"ב חוות שרתים. חוששים מריגול? עיברו לאחת שממוקמת רחוק מארה"ב צילום: shutterstock

 

היוזמה הגיעה בהמשך להודעה של נשיאת ברזיל, דילמה רוסף, כי המדינה מתכננת להניח כבל תקשורת אופטי תת ימי שיחבר את דרום אמריקה ישירות לאירופה, מבלי לעבור דרך ארה"ב, במטרה לצמצם את יכולות הריגול של סוכנויות הביון. הנשיאה, שמסמכי אדוארד סנודן חשפו כאחת המטרות להאזנות ה-NSA, אף מקדמת הצעת חוק שתחייב חברות אינטרנט שרוצות לפעול בברזיל לאחסן את נתוני המשתמשים המקומיים בשרתים שיוצבו על אדמת המדינה.

 

שמידט: לא שמעתי, לא ידעתי

 

גוגל, על אף שלקחה חלק בקמפיין שקורא להדק את הפיקוח על הריגול הממשלתי ברשת, עדיין לא ביצעה צעדים פומביים בנושא, מעבר לחיזוק ההצפנות בהן היא משתמשת כדי לאבטח את תעבורת המידע שלה. יו"ר החברה, אריק שמידט, חזר וטען אתמול כי לא ידע על ההאזנות לפני הפרסום, למרות שהיה לו את הסיווג הבטחוני המתאים. לדברי שמידט, הוא ובכירים אחרים בחברה סירבו לדון בנושא עם נציגי הממשל בידיעה אם כי אם יקבלו מידע רשמי על פעילויות הריגול, יתקשו לפעול נגדן.

 

שמידט אף טען כי העדיף שלא להיחשף לבקשות המידע שהועברו לגוגל על ידי FISA, בית המשפט הסודי שמטפל בנושא, ולהשאיר את הטיפול בהן לעורכי הדין של החברה, כדי שלא להפוך כפוף לשורה של חוקים שחלים על מי שנחשף להן. לדברי שמידט, הנושא נופח ולעומת האופן בו סין מצנזרת ומפקחת על האינטרנט, מדובר ב"כסף קטן".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x