$
מכשירים ומדריכים

משתמשי האייפון 5S הם הצרכנים הכבדים ביותר של תקשורת נתונים

כך, לפי מחקר חדש שבחן מיליון משתמשים ו-150 סוגים שונים של טלפונים חכמים ומחשבי לוח. למקום השני הגיעו משתמשי מכשיר ה-Sensation של HTC

נמרוד צוק 16:5023.01.14
מבין בעלי הסמארטפונים והטאבלטים במערב אירופה, משתמשי האייפון 5S הם הצרכנים הכבדים ביותר של תקשורת נתונים, כך מצא מחקר של חברת JDSU שבדק כמיליון מנויי סלולר שהשתמשו ב-150 סמארטפונים שונים לאורך 24 שעות.
לעומת נקודת הייחוס של המחקר, משתמשי האייפון 3G, צרכו משתמשי האייפון 5S רוחב פס גדול פי 6.8 בצד ההורדה (Download). השיאנים בצד ה-Upload היו דווקא משתמשי ה-Sensation - דגם ישן של HTC - ששלחו פי 7.7 יותר נתונים. במקום השני בשני המדדים נמצאו משתמשי האייפד מהדור הרביעי.

 

האייפון 5S של אפל האייפון 5S של אפל

 

את המקום השלישי ברשימת הצרכנים הכבדים של רוחב פס בצד ה-Download תפס ה-Sensation, ואחריו ה-Xperia SP של סוני, שמשתמשיו הורידו פי 6.1 יותר מידע ממשתמשי האייפון 3G. את ארבעת המקומות הבאים תפסו דגמי אייפון ואייפד נוספים, כאשר את הרשימה סגרו הגלקסי S4 ו-S2, עם צריכת נתונים גבוהה פי 4.85 מהבסיס.

 

בצד ה-Upload היו התוצאות עקביות פחות, עם הגלקסי S4 במקום השלישי (פי 5 מהבסיס), ונוכחות ל-HTC Desire S ו-HTC One, כמו גם לאקספריה T של סוני, עם תוצאות שנעו בין פי 4.4 לפי 5 מהאייפון 3G.

 

בבדיקה שנערכה במדינה שייצגה את השווקים המתפתחים, נראו תוצאות דרמטיות בהרבה - משתמשי האייפון 5S צרכו פי 20 יותר תקשורת נתונים ממשתמשי האייפון 3G, כאשר גם בצד ההורדה וגם בצד העלאת הנתונים נשלטו הרשימות לחלוטין על ידי מכשירי אפל וסמסונג, בהם דגמי האייפון השונים מסדרות 4 ו-5, האייפד מהדור השלישי, ומכשירי גלקסי S, נוט וטאב מדגמים שונים. הצריכה נעה בין פי 20 (אייפון 5S) לפי 8.6 (גלקסי טאב 2) בצד ההורדה לפי 11 (גלקסי S4) עד פי 6.7 (אייפון 5S) בצד העלאת הנתונים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x