$
מכשירים ומדריכים

בלקברי חתמה עסקת ענק עם הפנטגון; מנייתה זינקה ב-10%

סכום העסקה טרם פורסם. משרד ההגנה האמריקאי ירכוש 80 אלף מכשירים עד סוף החודש. הם צפויים להריץ 16 אפליקציות מאובטחות מיוחדות - אליהן יצטרפו עוד עשרות בהמשך 2014

נמרוד צוק 12:3022.01.14
אחרי תקופה ארוכה של חדשות רעות בעיקרן, פרסמה הבוקר בלקברי בשורה אופטימית שהזניקה את המניה שלה ב-10%: עסקת ענק עם הפנטגון, שהודיע כי יוסיף כ-80 אלף מכשירי בלקברי לרשת שלו עד סוף החודש.
למרות הזיהוי של בלקברי עם תקשורת ארגונית מאובטחת, המכשירים החדשים ישמשו דווקא במסגרת תוכנית חדשה לתקשורת ועבודה על נושאים לא מסווגים, על פי ההודעה שפרסם משרד ההגנה האמריקאי. 80 אלף היחידות יהוו כ-98% מכלל המכשירים בתוכנית. שאר המכשירים יתחלקו בין אפל לבין סמסונג, שתספק לתוכנית סמארטפונים מבוססי אנדרואיד. עד סוף השנה תכלול התוכנית כ-100 אלף משתמשים מקרב עובדי הפנטגון.

 

מכשיר ה-Z10 של בלקברי מכשיר ה-Z10 של בלקברי צילום: ניצן סדן

 

התוכנית נוצרה בעקבות פרויקט שנערך ב-2013 ובדק את רמת האבטחה של מכשירים ניידים שונים שמצויים ברשות עובדי משרד ההגנה. מטרת התוכנית: להעניק לעובדים טלפונים חדשים, בהם גישה נוחה למערכת הארגונית ולמסמכים בעלי רמת סיווג בטחוני נמוכה.

 

במסגרת התוכנית יכולים כעת משתמשיה לגשת ל-16 אפליקציות שאושרו על ידי DISA, הסוכנות למערכות מידע של משרד ההגנה, כאשר בהמשך יאושרו כ-90 אפליקציות נוספות. ברבעון השני של 2014 יוכלו העובדים להשתמש באפליקציות שמאפשרות עבודה על מסמכי אופיס.

 

בחודשים האחרונים היטלטלה בלקברי בין נסיונות לפרק את החברה לחטיבות, למכור את כולה או את חלקיה, למצוא משקיעים שיזרימו מימון נוסף, נסיונות נואשים למדי להוציא לשוק מכשירים חדשים ושחרור גרסאות של פלטפורמת הצ'ט BBM, עבור אנדרואיד ו-iOS - המהלך היחיד מבין כולם, עד כה, שזכה להצלחה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x