$
חדשות טכנולוגיה

IBM דיווחה על עלייה של 6% ברווח הנקי: 6.2 מיליארד דולר

למרות זאת, החברה לא עמדה בציפיות האנליסטים לרווח נקי בגובה 6.48 מיליארד דולר ברבעון הרביעי; ההכנסות צנחו ב-5% ל-27.7 מיליארד דולר; מניית החברה ירדה ב-2% במסחר המאוחר

הראל עילם 23:5021.01.14
ענקית הטכנולוגיה IBM פרסמה הערב (ג') את הדו"ח הרבעוני שלה לרבעון הקלנדרי והפיסקאלי הרביעי של 2013. החברה דיווחה על הכנסות בגובה 27.7 מיליארד דולר, עם רווח נקי בגובה 6.2 מיליארד דולר. זוהי עלייה של 6% ברווח, אבל עם ירידה של 5.5% בהכנסות.

 

למרות העליה הנאה ברווח הנקי, המניה רשמה ירידה של 2.3% בסחר אחרי סגירת השערים, לאחר שהחברה לא עמדה בציפיות האנליסטים. בממוצע, האנליסטים העריכו כי החברה תדווח על רווח של 5.99 דולר למניה, כאשר התוצאות בפועל עמדו על 5.73 דולר למניה.

 

עם זאת, צפי הרווח של החברה לשנה הפיסקלית הקרובה זהה לזה של האנליסטים - גם IBM וגם ממוצע האנליסטים צופים כי החברה תרשום רווח למניה שיעמוד על 18 דולר לאורך כל 2014. מנכ"לית ונשיאת החברה, וירג'יניה רומטי, הבטיחה כי החברה תגיע לרווח למניה של 20 דולר כבר בשנה הבאה.

 

יו"ר ומנכ"לית IBM, ג'יני רומטי יו"ר ומנכ"לית IBM, ג'יני רומטי צילום: בלומברג

 

זאת השנה השניה ברציפות ש-IBM רושמת ירידה בהיקף הכנסותיה, והרבעון השלישי ברציפות שהחברה לא עומדת בציפיות האנליסטים. במבט אחורה, זאת בהחלט לא הייתה שנה קלה עבור ענקית הטכנולוגיה והפטנטים, שבין השאר נאלצה להתמודד עם תביעות ענק מצד ממשלת מדינת קווינסלנד באוסטרליה, ממשלת הודו וחברת הצמיגים ברידג'סטון. היא גם הפסידה את המאבק מול אמזון על חוזה אספקה יוקרתי במיוחד ל-CIA בשווי מאות מיליוני דולר.

 

החברה גם נאלצה לפטר אלפי עובדים, למרות שיתופי פעולה נרחבים עם קהילת לינוקס, פיבוטל, Nvidia, לנובו ומנהיגות אחרות של התעשייה והשקעות ענק שהיא ביצעה ברכישת חברות כגון טראסטיר הישראלית, שרתי ענן ויכולות מחשב-העל ווטסון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x