$
חדשות טכנולוגיה

הדלתות מנחשות אותי: מיקרוסופט מפתחת מעלית טלפאתית

מעבדות הבינה המלאכותית של החברה פיתחו מעלית שלומדת את הרגלי השימוש של כל מי שנכנס אליה - ומנחשת לאיזו קומה ירצה להגיע בהתבסס על התנהגותו. בנוסף, מפתחת החברה אווטאר שיודע לנהל שיחה טבעית עם אנשים

נמרוד צוק 15:2720.01.14

מחקרי מיקרוסופט בתחום הבינה המלאכותית נשאו פרי משונה: מעלית שיודעת לאיזו קומה תרצו להגיע. המעלית מתבססת על זיהוי האנשים שמשתמשים בה והסתמכות על אופי השימוש שלהם.

את הפיתוח חשף פיטר לי, ראש חטיבת המחקר בחברה, בראיון לבלומברג. התוכנה שמפעילה את המעלית, סיפר לי, צפתה במשך שלושה חודשים באמצעות חיישנים באנשים שהשתמשו בה (כמעלית רגילה), ניתחה את הדפוסים שמאפיינים אנשים שרוצים להגיע לקומות מסוימות, ולאחר מכן החלה לנוע עצמאית. יעדי המשתמשים נבחרו בין היתר, לפי התנהגותם והתנועה שלהם במרחב.

 

המעלית תזמין את עצמה המעלית תזמין את עצמה צילום: shutterstock

 

"היום אנשים חושבים על מחשב כעל דבר שאתה מפעיל - אתה מתיישב מול המחשב ומפעיל אותו, אתה מוציא את הסמארטפון מהכיס ומפעיל באותו. בעתיד המחשבים יהיו משהו שעובד למענך, כמו המעלית הזו", הסביר לי. דוגמה נוספת שהביא למערכת שמפתחים בחברה היא עוזר אישי חכם, שמופיע על המסך כאווטר בעל מראה וקול אנושיים ויודע לנהל שיחה טבעית למדי עם האדם שנמצא מולו.

 

"בעתיד המרחב יהפוך למרושת בחיישנים - הם יהיו מסביבנו, בבגדים, והם יהיו מחוברים למחשבים שיבינו את המבנה הפיזיקלי והתנועות שלנו, מה אנחנו אומרים, מה הפעולות השגרתיות שלנו, ויוכלו לנבא מה אנו מתכננים לעשות", הוסיף לי. "כאשר המערכת תראה שעזבת את המשרד ואתה הולך לכיוון המעלית, היא תדע להגיע לקומה שלך ולא תצטרך לחכות לה".

 

לי סיפר שהחוקרים במעבדות מיקרוסופט מתבדחים לעתים על האפשרות שהטכנולוגיות הללו יהפכו לסקיינט מ"שליחות קטלנית". לנו זה הזכיר באופן חשוד בעיקר את המעליות החכמות המעצבנות עד בלי די של תאגיד "סיריוס קיברנטיקה" ממדריך הטרמפיסט לגלקסיה, תאגיד שתואר בעבר כפרודיה על מיקרוסופט.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x