שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תקשורת

משרד התקשורת: בזק תאבד הכנסות של 1.2 מיליארד שקל בארבע השנים הקרובות

חוות דעת שמפרסם משרד התקשורת חוזה כי בזק תאבד כ-600 אלף לקוחות אינטרנט וטלפוניה עד 2017 כתוצאה מפתיחת השוק לתחרות. המשרד חוזה הוזלה של 30% במחירי האינטרנט ו-20% במחירי הטלפוניה הקווית

אופיר דור 09:3020.01.14

חברת בזק צפויה לאבד כ-600 אלף לקוחות אינטרנט וטלפוניה קווית לאורך ארבע השנים הקרובות כתוצאה מרפורמת השוק הסיטונאי, שתפתח את שוק תשתיות התקשורת לתחרות. כך מעריכים סמנכ"ל הכלכלה במשרד התקשורת הרן לבאות ופרופ' ראובן גרונאו, היועץ המיוחד של משרד התקשורת, בחוות דעת שהתפרסמה אתמול. לבזק כיום יש כ-1.2 מיליון מנויי אינטרנט ו-2.2 מיליון מנויי טלפוניה קווית.

 

במסגרת רפורמת השוק הסיטונאי תחויב בזק, ובהמשך גם HOT, להחכיר את השימוש בתשתית שלה לחברות מתחרות. בשבוע שעבר פרסם משרד התקשורת שימוע בנוגע למחירים לפיהם תחויב בזק להחכיר את התשתית. חוות הדעת של גרונאו ולבאות מנסה לחזות את השפעות יישום הרפורמה על בזק.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
83% 17% 0%

 

עוד מעריכים גרונאו ולבאות, כי בעקבות יישום רפורמת השוק הסיטונאי יירדו המחירים בשוק תשתיות האינטרנט, שפועלות בו היום רק בזק ו-HOT, ב-30% ומחירי הטלפוניה הקווית יירדו ב-20%.

 

"בהתאם לתחזית קיצון זו, אובדן ההכנסות השנתי של בזק הקווית בתום ארבע שנות תחרות במגזר הסיטונאי יהיה כ-1.3 מיליארד שקל, שהם כ-30% מהכנסותיה בשנת 2012", נכתב בחוות הדעת.

פרופ' ראובן גרונאו פרופ' ראובן גרונאו צילום: יואב גלאי

 

גרונאו ולבאות חוזים כי ההכנסה החודשית מלקוח אינטרנט של בזק תרד מ-86 שקל ב-2013 ל-59.4 שקל בלבד ב-2017. כמו כן מעריכים השניים כי הכנסות בזק הקווית יירדו מ-4.5 מיליארד שקל לערך ב-2013 ל-3.2 מיליארד ב-2017.

 

ביחס לרווחיות של בזק, מציינים לבאות וגרונאו כי קבוצת בזק בכללותה תהנה גם מחסכונות ניכרים בעלויות כתוצאה מרפורמת השוק הסיטונאי, בין השאר כיוון שלאחר יישום הרפורמה תוסר ההפרדה המבנית בין בזק הקווית לבזק בינלאומי ובהמשך בין בזק הקווית לפלאפון - וחברות אלו יוכלו להתמזג תפעולית.

 

עם זאת, מציינים גרונאו ולבאות כי בזק נהנת בשנים האחרונות מרווחיות עודפת. "אין מונופול בישראל היכול להתחרות בשיעורי רווחיות אלה, ומעט הן החברות בתחום הטכנולוגיה המתקדמת שיכולות להתהדר ב'הישגים' אלה", כותבים השניים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x