$
מכשירים ומדריכים

InFocus NewTab F1: טאבלט מבוסס פיירפוקס OS

המפרט של המחשב החדש שמפתחת מוזילה דלף לרשת. הוא מציג טאבלט חלש יחסית, שיעלה 150 דולר בלבד ונועד לשווקים מתפתחים. למכשיר צפויה להיות סוללה עצומה של 7,000 מיליאמפר-שעה

הראל עילם 20:1319.01.14
המפרט הטכני של הטאבלט הראשון שמבוסס על מערכת ההפעלה העננית פיירפוקס OS דלף במהלך סוף השבוע לרשת. מדובר באב טיפוס שיוצר עבור חברת מוזילה על ידי ענקית האלקטרוניקה פוקסקון - ומיועד לסייע לחברה לקדם את מערכת ההפעלה שפיתחה.
אב הטיפוס נקרא FlatFish במוזילה, ככל הנראה שיושק תחת השם InFocus NewTab F1 ויעלה 100 עד 150 דולר. הוא ישתמש במעבד בעל ארבע ליבות במהירות של גיגה-הרץ, עם מאיץ גרפי של PowerVR, שטח אחסון פנימי של 32 גיגה-בייט (עם חריץ הרחבה לכרטיס זיכרון), זיכרון פעולה של שני גיגה-בייט ומסך 10.1 אינץ' פשוט יחסית, ברזולוציה של 1,280 על 800 פיקסל.

 

טאבלט מוזילה החדש טאבלט מוזילה החדש

 

בנוסף, לטאבלט תהיה מצלמה אחורית באיכות 5 מגה-פיקסל, מצלמה קדמית באיכות 2 מגה-פיקסל וסוללה גדולה יחסית של 7,000 מיליאמפר-שעה. הוא לא יכלול חיבור סלולרי אלא רק WiFi.

 

הדיווחים על כך שהחברה עובדת על פיתוח טאבלט מתוצרתה הופיעו לראשונה לפני כשבועיים. המחיר הזול של המכשיר והמפרט הבסיסי, מראה כי מוזילה ממשיכה באסטרטגיה שלה לדחוף את מערכת ההפעלה שלה לשווקים מתפתחים. לא ברור האם המכשיר עצמו ימכר לבסוף לקהל הרחב, או ימותג מחדש על ידי ZTE או פוקסקון.

 

עד כה, מערכת ההפעלה של מוזילה הגיעה לקשת של טלפונים חכמים פשוטים, שמיועדים בעיקר לאפריקה, סין והודו. החברה הכריזה לאחרונה כי היא מבטלת את התוכניות שלה להמשיך להשיק את הטלפונים החכמים שלה במערב. מוזילה גם עובדת להתאמת מערכת ההפעלה שלה לטלוויזיות חכמות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x