שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

צוקרברג: פייסבוק הרחיבה את הפרטיות שלכם ולא פגעה בה

הוא מתלהב מסנאפצ'ט, חרד לעתיד האינטרנט בעולם שלאחר חשיפות מבצעי ה-NSA ומתכנן להשקיע בבינה מלאכותית; מנכ"ל ומייסד הרשת החברתית קיים דיון פתוח עם נשיא אוניברסיטת סנטפורד

נמרוד צוק 10:5816.01.14

מארק צוקרברג, מנכ"ל ומייסד פייסבוק, קיים אמש דיון פתוח עם נשיא אונ' סטנפורד, ג'ון הנסי. במסגרתו, סיפר על כיווני הפיתוח העתידיים של פייסבוק ועל הדרך בה תופס את הרשת והמדיה החברתית.

בנוגע לטענות התכופות על הפגיעה של פייסבוק בפרטיות משתמשיה, אמר צוקרברג: "לפני פייסבוק, לא היתה שום תשתית שמאפשרת לתקשר עם הקהילה שלך או עם קבוצת חברים, כך שאנשים נאלצו לבחור בין תקשורת עם קהל קטן מאוד לבין פרסום ציבורי, והרבה פעמים אנשים פשוט ויתרו, ושיתוף פוטנציאלי של רעיון או מחשבה הלך לאיבוד. פייסבוק יצרה מרחב פרטי מסוג שלא היה קיים קודם לכן, ובכך יצרנו פוטנציאל עצום לאנשים לשתף רעיונות וללמוד על מה שמתרחש סביבם".

 

חרד לעתיד הרשת. צוקרברג חרד לעתיד הרשת. צוקרברג צילום: רויטרס

 

המדינה איבדה את העליונות המוסרית

 

"אני חושב שסנאפצ'ט, למשל, היא תופעת פרטיות מרתקת, שיוצרת מרחב חדש לתקשורת בין אנשים שמאפשר להם לשתף דברים שבעבר לא הרגישו שיש להם מקום לעשות זאת", התייחס צוקרברג למתחרתו בזירת הצ'ט. "זהו הסוג של חדשנות גדולה שאנו מתכננים להמשיך לדחוף לכיוונה".

 

"גילויי ה-NSA הורידו את ארה"ב מדרגה בסולם מבחינת היחס לחופש הביטוי והמדינה איבדה כתוצאה מכך את העליונות המוסרית שלה, דבר שעלול לגרום למדינות אחרות לעשות דברים שיחמירו את המצב עוד יותר, וזה יהיה חבל אם כתוצאה מכך האינטרנט תפעל בצורה שונה או תחת חוקים שונים", אמר צוקרברג בהתייחס לחשיפת של אדוארד סנודן.

 

צוקרברג גם רמז בדבריו לכיוונים עתידיים בהם תשקיע פייסבוק: "יש לנו פה מערכת הון סיכון מצוינת למקרים בהם אתה רוצה לפתור בעיה שדורשת השקעה של מיליון עד עשרה מיליון דולר כדי להתחיל לעבוד עליה, אבל אין הרבה מקומות בעולם בהם אפשר לקבל מיליארד עד שלושה מיליארד דולר כבר בהתחלה, עוד לפני שביצעת התקדמות משמעותית", אמר.

 

"כמה מהבעיות הללו, כמו לחבר לרשת את כל העולם, לבנות מערכת מבוססת בינה מלאכותית שתספק מודל מאוחד להבנת העולם או להרחיב את כלכלת הידע כך שחלקים גדולים יותר מהעולם יוכלו לקחת בה חלק, שוות שיפתרו אותן", הוסיף. "יש רק קומץ ממשלות וחברות ענק שיכולות לבצע השקעה בסדר גודל כזה ואנחנו עושים מאמצים לפעול בכיוונים הללו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x