$
מכשירים

mobile 2014

ZTE חשפה את אקו מוביוס, פלטפורמת סמארטפון מודולרי

בדומה לפרויקט Ara של מוטורולה, גם המכשיר של היצרנית הסינית מאפשר החלפת רכיבים עצמאית ופשוטה. המשתמש יוכל פשוט לפרק מהטלפון את הסוללה, המצלמה או המעבד ולשדרג אותם במקום לקנות טלפון חדש

נמרוד צוק 09:3411.01.14

אחרי Phonebloks של המעצב ההולנדי דייב האקנס ופרויקט Ara  של מוטורולה, שמפותח בשיתוף פעולה עמו, מציגה גם יצרנית הסמארטפונים ZTE מיזם סמארטפון מודולרי משלה.

הפרויקט, שמכונה בשם הקוד Eco Mobius, מוצג כאב טיפוס עיצובי (שכולל תכנון פרטני של הרכיבים ואופן חיבורם - אבל עדיין לא קיים כמוצר בר שימוש) בתערוכת CES שמתקיימת בימים אלה בלאס וגאס. המיזם כולל כרגע עיצובים אפשריים לסמארטפון ולטאבלט.

 

עיצוב אקו מוביוס של ZTE עיצוב אקו מוביוס של ZTE

 

בדומה לסמארטפונים המודולריים האחרים, האקו מוביוס מורכב מבסיס בו משובצים חלקים נפרדים שמכילים את המעבד, זכרונות הפעולה והאחסון, המצלמה והמעבד הגרפי, אותם ניתן להחליף באחרים לפי הצורך. החלקים הם בגודל ובצורה שמזכירים כרטיסי SIM. הטלפון ארוז במארז שקוף שמאפשר לראות את הרכיבים ומדגיש את המודולריות של המכשיר. האג'נדה העיקרית מאחורי המיזם, כפי שמרמז שמו, היא להפחית את כמויות הפסולת האלקטרונית שנוצרת כתוצר לוואי של תעשיית הסמארטפונים.

 

רוצים מצלמה טובה יותר? כבר לא צריך לקנות טלפון חדש רוצים מצלמה טובה יותר? כבר לא צריך לקנות טלפון חדש

 

הפרויקט הוכרז כבר בסוף 2013, אבל זו הפעם הראשונה ש-ZTE מציגה תכנון קונקרטי. החברה הדגישה, עם זאת, כי היא עדיין לא מפתחת מוצרים שיתבססו עליו ומדובר בשלב זה רק בהמחשה של החזון שלה.

 

מוטורולה, לעומת זאת, כבר נמצאת בדרך למימוש החזון - החברה הצהירה בנובמבר כי חתמה על חוזה עם שותפות שייצרו את המכשיר - ושבחברה קיים כבר אב טיפוס פעיל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x