$
מכשירים ומדריכים

הגלקסי S5 ייחשף בחודש הבא ויכלול סורק רשתית

סמסונג צפויה לשלב את הטכנולוגיה הביומטרית בגלקסי S5 - מכשיר הדגל שלה שיושק באפריל. בנוסף, צפויה סמסונג להציג גם גרסה משופרת לשעון החכם גלקסי Gear ומשקפיים חכמים

נמרוד צוק 16:0309.01.14

סמסונג חשפה את התשובה שלה לסריקת טביעת האצבע של האייפון 5S: דגם חדש של סמסונג גלקסי בשם S5, שיחליף את ה-S4 ויכלול כפי הנראה טכנולגיה לזיהוי ביומטרי על פי סריקת רשתית.

ה-S5 צפוי להיות שונה מאוד בעיצובו מה-S4, במידה משמעותית יותר מההבדלים בין ה-S3 ל-S4, שינויים שיתבטאו בעיקר במסך ובתכנון של גב המכשיר - כך הצהירה החברה. סמסונג חנכה השנה שותפות עם מספר יצרניות קוריאניות לשיפור סיבי פחמן. החומר, שהוא קל וחזק, עשוי להיות תחליף ראוי לפלסטיק בו השתמשה סמסונג עד עתה במכשירי גלקסי S.

 

ה-Gear הבא: שעון חכם יותר

 

הדגם החדש צפוי להיחשף בועידת המובייל בברצלונה בפברואר הקרוב ולצאת לשוק באפריל. לצדו צפויה החברה לשחרר דגם משופר של השעון החכם גלקסי Gear, שיציג עיצוב פחות מסורבל, כאשר בהמשך השנה צפוי לצאת מוצר נוסף בתחום המחשוב הלביש, שעשוי להיות משקפיים חכמים. הפרטים על המוצרים החדשים נחשפו בראיון שערך שלשום אתר בלומברג עם לי יאנג הי, סגנית נשיא בסמסונג. "אנשים רבים מתלהבים מטכנולוגיית סריקת הרשתית, ואנו לומדים את הנושא", היא אמרה.

 

שעון הגלקסי Gear של סמסונג שעון הגלקסי Gear של סמסונג

 

כמה מהחידושים בדגם הבא של הגלקסי Gear יתמקדו בתכונות שקשורות לכושר ובריאות, כגון מדידת דופק, ניטור צריכת קלוריות וחיישנים שיעזרו למשתמש לקבל משוב על מידת המתח הנפשי שלו. "פונקציות שקשורות בבריאות יהיו מרכיב מרכזי במוצרי מחשוב לביש בשנים הקרובות", ניבאה יאנג הי.

 

תחום נוסף בו צפויה סמסונג לחזק את פעילותה הוא הטאבלטים, ענף בו מחזיקה החברה כיום בנתח שוק של כ-20%, שהתבטא במכירות של 40 מיליון מכשירים במהלך 2013. בתערוכת CES שנערכת בימים אלה בלאס וגאס חשפה החברה שני דגמים חדשים, הגדולים ביותר שהוציאה עד כה, בעלי מסך של 12.2 אינץ' - הגלקסי נוט פרו והגלקסי טאב פרו.

 

האטה במכירות מכשיר הדגל

 

החברה סבלה מהאטה במכירות הגלקסי S4 לאחר שאפל שחררה את דגמי האייפונים החדשים באוקטובר - 13 מיליון יחידות בלבד מהמכשיר נמכרו ברבעון הרביעי של 2013, לעומת 17 מיליון ברבעון שלפניו  (מתוך 91 מיליון טלפונים שמכרה החברה ברבעון כולו) על פי נתוני חברת ההשקעות KB.

 

בדו"ח הרבעוני ששחחרה החברה השבוע נרשמה הירידה ברווחיות בפעם הראשונה מזה תשעה רבעונים, כאשר הרווח התפעולי ירד מ-8.45 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2012 ל-7.8 מיליארד דולר. המכירות צמחו ב-5.3%, תוצאה נמוכה מתחזיות האנליסטים והאיטית ביותר מאז הרבעון השלישי של 2011, ומניית החברה צנחה ב-10% מאז מחיר השיא אליו הגיעה ב-23 בדצמבר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x