$
מכשירים ומדריכים

ces 2014

סמסונג, מאחוריך: LG חשפה צמיד חכם ואוזניות חכמות

הצמיד נקרא LifeBand ומסוגל לנטר את קצב הלב ומספר הצעדים במקביל לשליטה בסמארטפון. האוזניות מציגות מידע על מצב הגוף ע"י ניטור זרימת הדם באוזן. לצידם, חשפה החברה טלוויזיות חכמות מבוססות WebOS

עומר כביר 16:4506.01.14
LG נכנסת לתחום המחשוב הלביש: ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית חשפה במסגרת תערוכה האלקטרוניקה CES צמיד מגע ואוזניות דופק לניטור מדדי גוף בעת ביצוע פעילות גופנית. לדברי החברה, זהו הצד הראשון שלה בדרך ליצירת פורטפוליו מוצרי כושר לבישים רחב יותר.
צמיד המגע, שמכונה LifeBand, מסוגל לנטר את דופק הלב, מספר הצעדים שנצעדו ועוד ולספק מידע, באמצעות תצוגת OLED, על הנתונים אסף לצד נתונים כמו שריפת קלוריות. את הצמיד ניתן לצוות למכשירי מובייל וכך להעביר את המידע שנאסף לאפליקציות ייעודיות, וכן לקבל מידע על שיחות נכנסות, לענות להן ולשלוט בנגן המוסיקה.

 

צמיד ה-LifeBand של LG צמיד ה-LifeBand של LG

 

אוזניות הדופק, בהן גם ניתן להשתמש כמובן כאוזניות רגילות לכל דבר ועניין, מצוידות בחיישן המסוגל לנטר את זרימת הדם בחלק הפנימי של האוזן ולאסוף דרך כך נתונים כמו דופק או צריכת חמצן. יכולת בלוטות' מאפשרת לצוות את האוזניות למכשיר מובייל, או ישירות לצמיד המגע עצמו.

 

האוזניות החכמות שחשפה החברה האוזניות החכמות שחשפה החברה

 

הצמיד והאוזניות יהיו זמינים בארה"ב במחצית הראשונה של 2014, ובהמשך גם בשווקים אחרים. לא נמסר מחירם.

 

WebOS: אם לא בסמארטפון - אז בטלוויזיה

 

במקביל, הציגה LG ליין חדש של טלוויזיות חכמות שמבוססות על מערכת ההפעלה webOS. מערכת ההפעלה הנשכחת פותחה במקור על ידי פאלם כבסיס לסמארטפונים פרי פיתוחה. זו נרכשה על ידי HP, אך נבעטה ונזנחה אחרי שהסאמרטפונים והטאבלט שפיתחה החברה על ביססה התקבלו בכישלון צורב. בפברואר רכשה LG את קוד המקור של מערכת ההפעלה במטרה להשתמש בה בטלוויזיות חכמות פרי פיתוחה – שכעת מוצגות רשמית.

 

טלוויזיית LG מבוססת WebOS טלוויזיית LG מבוססת WebOS

 

החברה מבטיחה כי טלוויזיות ה-webOS שלה יספקו ממשק משתמש קל הרבה יותר מזה המוכר כיום בטלוויזיות חכמות (הבטחה, יש לציין, אותה מספקת כל יצרנית טלוויזיות שכאלו). בין התכונות שהציגה החברה בהודעה לעיתונות: Launcher - בר נגלל בתחתית המסך שמתפקד בדומה לשורת המשימות בווינדוס ומאפשר לעבור בין שידור מסורתי, תוכן המוזרים מהתקן חיצוני, גלישה ברשת ועוד; ושירות המלצות על תוכניות טלוויזיה וסרטים.

 

לדברי החברה, 70% מהטלוויזיות החכמות שתשווק ב-2014 יתבססו על webOS. לא נמסר המחיר הצפוי של טלוויזיות אלו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x