$
חדשות טכנולוגיה

ces 2014

Nvidia מציגה: עוצמה של מחשב בסמארטפון

יצרנית השבבים הודיעה על השקת מעבדי טגרה 5, בתצורת 64 ו-32 ביט. המעבדים יותקנו במכשירי מובייל, מכוניות, קונסולות משחקים וטלוויזיות 4K ויהיו בעלי עוצמה שתאפשר להריץ משחקי קונסולות בטלפון

רפאל קאהאן 16:2706.01.14

יצרנית השבבים אנווידיה (Nvidia) הודיעה היום (ב') במסגרת תערוכת ה-CES על השקת פלטפורמת טגרה 5 חדשה בשם K1. בנוסף הציגה החברה שני מעבדים, אחד 32 ביט מבוסס ARM A15 עם ארבע ליבות והשני 64 ביט כפול ליבה המבוסס על עיצוב של אנווידיה עצמה.

הפלטפורמה החדשה תספק יכולות חישוב שהיו שמורות עד כה למחשבים שולחניים ומדעיים. בליבה של הפלטפורמה הוטמע שבב גרפי בשם קפלר אשר מתבסס על 192 ליבות ויכול להפעיל את מנוע הגרפיקה Unreal 4 של Epic Games שנחשב לאחד המתקדמים בשוק.

 

השבב החדש יוכל להריץ משחקי קונסולות על הסמארטפון השבב החדש יוכל להריץ משחקי קונסולות על הסמארטפון

 

העוצמה של המעבד תשמש בין היתר לאפשר חוויית גרפיקה של קונסולות ומחשבים במכשירי סמארטפון וטאבלטים. כמו כן השבב עוצב על מנת להפעיל מערכות שליטה ותצוגה במכוניות ובטלוויזיות ברזולוציית 4K החדשה. "אפשר לקחת כל דבר שרץ על מחשב PC או קונסולת משחקים מתקדמת ולהריץ אותו על פלטפורמת טגרה", אמר מייסד Epic Games, טים סוויני.

 

GeForce וטגרה בערכה מאוחדת

 

Epic הייתה שותפה פעילה בעיצוב יכולות ערכת השבבים החדשה. הערכה החדשה מאחדת בין שתי סדרות המוצרים העיקריות של אנווידיה, פלטפורמת המובייל טגרה וארכיטקטורת כרטיסי המסך GeForce. מעתה ישולבו הפלטפורמות תחת שם הקוד החדש קפלר. אנווידיה אף הציגה את דור ההמשך שייקרא מקסוול, אך לא פירטה את יכולותיו.

 

היתרון הגדול באיחוד הפלטפורמות הוא בעיקר עבור המפתחים שלא יצטרכו להתאים את המשחקים למספר רב של פלטפורמות. "עם טגרה K1 המפתחים יוכלו לפתח משחקים מתקדמים שיוכלו לרוץ על כל התקן", אמר מנכ"ל ומייסד אנווידיה, ג'ן-סון הואנג.

 

גרסת ה-32 ביט צפויה להופיע במכשירים כבר בחצי הראשון של 2014, גרסת ה-64 ביט תושק רק במחצית השנייה של השנה. הערכה החדשה מצטרפת למגמה שהחלה אפל עם שבב ה-A7 שהוטמע באייפון 5S ובאייפד אייר. מעבדי טגרה 5 צפויים לתמוך בזיכרון משתמש של עד 8 גיגה-בייט.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x