$
חדשות טכנולוגיה

הפלייסטיישן 4 לא הצילה את סוני

למרות ההשקה המוצלחת של קונסולת המשחקים החדשה יצרנית האלקטרוניקה היפנית נאלצת להציע חבילות פרישה מוקדמות לאלפי עובדים נוספים

נמרוד צוק 15:1531.12.13

למרות ההשקה המוצלחת במיוחד של קונסולת המשחקים החדשה פלייסטיישן 4, סוני עדיין לא התאוששה מהמצב העסקי הלא מזהיר שהגיעה אליו. בעקבות זאת, החברה נאלצה להציע חבילות פרישה מוקדמות לעובדי חטיבת הייצור Sony EMCS, במטרה לצמצם את מצבת כוח האדם ללא צורך בפיטורים נוספים. החברה כבר פיטרה בשנתיים האחרונות כ-10 אלף עובדים. בחטיבה מועסקים כ-5000 עובדים בחמישה מפעלים ברחבי יפן.

 

הצעת הפרישה מוצעת לעובדים מעל גיל 40 שעובדים יותר מ-10 שנים בחברה, והיא כוללת פיצויים מוגדלים ושילוב בתוכנית לסיוע במציאת משרה חלופית בחטיבות אחרות בחברה. העובדים שייבחרו לקבל את תוכנית הפרישה ייאלצו לעזוב כבר בחודש אפריל הקרוב. היקף הפרישה יהיה תלוי במספר העובדים שירצו בה, ללא יעד מוגדר.

 

סוני פלייסטיישן 4. גם ההשקה המוצלחת שלה לא הצליחה לשנות את המאזן של החברה סוני פלייסטיישן 4. גם ההשקה המוצלחת שלה לא הצליחה לשנות את המאזן של החברה

 

ברבעון הפיסקלי השני של 2013 הפסידה סוני 183 מיליון דולר, לאחר שהתקשתה להתמודד עם התחרות הגוברת מצד המתחרות הקוריאניות והסיניות, בראשן סמסונג ו-LG. גורם נוסף הוא הירידה בפופולריות של מצלמות דיגיטליות ולפטופים, שתי קטגוריות מוצרים שסיפקו בעבר נתח משמעותי מהכנסות החברה. זאת במקביל לגידול בביקוש לסמאטרפונים וטאבלטים, תחומים בהם סוני אינה חזקה במיוחד, למרות תהליכי הרה-ארגון שלה.

 

בנובמבר האחרון ספגה סוני את הירידה החדה ביותר בערך המניה של בחמש השנים האחרונות, כאשר המניה צנחה 11% ביום מסחר אחד. זאת לאחר שמנכ"ל החברה קאוזו היראיי חתך את תחזית הרווח השנתית של החברה ל-2013 ב-40% , לסכום של 305 מליון דולר בלבד. רווחי החברה צנחו בעיקר בקטגוריות הטלוויזיות, המצלמות, המחשבים האישיים ומצלמות הווידיאו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x