$
אינטרנט

לינקדאין ופינטרסט עקפו את טוויטר במספר המשתמשים

כך עולה מסקר שערכה חברת המחקר PEW בארצות הברית. מהנתונים עולה כי טוויטר ירדה מהמקום השני בדירוג הרשתות החברתיות למקום רביעי בלבד

נמרוד צוק 11:4031.12.13

האם לינקדאין ופינטרסט פופולריות יותר מטוויטר? לפי חברת המחקר Pew Research, התשובה היא כן. סקר חדש של החברה טוען כי לשתי הרשתות החברתיות הנישתיות לכאורה יש היום יותר משתמשים בגירים בארצות הברית מאשר לשירות המיקרו-בלוגינג המוביל שנחשב עד כה לרשת החברתית השניה בגודלה בעולם - אחרי פייסבוק.

 

הסקר נערך בקרב 1,445 גולשים באינטרנט בגילאי 18 ומעלה. במקום הראשון בדירוג הרשתות החברתיות, באופן לא מפתיע, עומדת פייסבוק. 71% מהנשאלים אמרו כי הם משתמשים בפייסבוק, לעומת 67% בסקר המקביל שנערך אשתקד. במקום השני, עם 22% מהנשאלים, נמצאת הרשת החברתית לאנשי עסקים לינקדאין ואילו במקום השלישי הרשת החברתית לחובבי צילום ותמונות, פינטרסט, עם 21% מהנשאלים שאמרו שהם משתמשים בשירות. טוויטר עומדת במקום הרביעי מצידה על 18%.

 

בן סילברמן, מייסד פינטרסט. בשנה האחרונה הרשת החברתית שלו זינקה קדימה בן סילברמן, מייסד פינטרסט. בשנה האחרונה הרשת החברתית שלו זינקה קדימה צילום: איי אף פי

 

טוויטר עצמה לא רשמה כל צמיחה במהלך השנה האחרונה - גם בסקר הקודם היא עמדה על 18%. הדבר אפשר ללינקדאין ופינטרסט לעקוף אותה - בסקר הקודם פינטרסט עמדה על 15% בלבד.

 

עם זאת, טוויטר פופולרית במיוחד בקרב הקהילה האפריקאית-אמריקאית, שם 29% מהנשאלים אמרו שהם משתמשים בשירות. היא גם מאוד פופולרית בקרב צעירים, וזוכה לתדירות שימוש גבוהה יותר. 46% ממשתמשי טוויטר נכנסים אל הרשת החברתית לפחות פעם ביום, לעומת 23% ממשתמשי פינטרסט ו-13% בלבד ממשתמשי לינקדאין.

 

בעוד שמשתמשי טוויטר פעילים במיוחד, נראה כי הם לא מאוד נאמנים. בסקר אחר ונפרד שערכה סוכנות הידיעות רויטרס באוקטובר האחרון, נראה כי 36% מהנרשמים לטוויטר לא משתמשים בשירות בכלל, ו-7% סגרו את החשבון לאחר זמן קצר. זאת לעומת 7% ממשתמשי פייסבוק שלא משתמשים בשירות ו-5% שסוגרים אותו. הסקר של רויטרס נערך בקרב 2,449 איש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x