• תפריט
אינטרנט

מחקר חדש קובע - בני אדם אחראים רק ל-39% מתעבורת האינטרנט

אז מי באמת גולש ברשת? לפי מחקר של חברה ישראלית-אמריקאית, רוב התקשורת בעולם בכלל לא נוצרת על ידי בני אדם אלא על ידי אלגוריתמים

נמרוד צוק 12:4415.12.13

האם רוב תעבורת הרשת נוצרת על ידי בוטים ולא על ידי גולשים אנושיים? על פי מחקר חדש של חברת האבטחה Incapsula הישראלית-אמריקאית לא רק שהתשובה חיובית, אלא שהיקף תעבורת הבוטים גדל ב-21% לעומת השנה שעברה, ועכשיו הוא מהווה 61% מכל תעבורת האינטרנט העולמית. החברה אספה את המידע על ידי ניתוח התעבורה וזהות הגולשים במעלה ממיליארד ביקורים ב-20 אלף אתרים מסוגים שונים ברחבי העולם, לאורך שלושה חודשים.

בשעה שחלק מתעבורת הבוטים היא לגיטימית, ומגיע ממקורות כמו מערכת האינדקוס של גוגל ומנועי חיפוש אחרים, חלק משמעותי נוצר על ידי נוזקות שמנסות לגנוב מידע או להפיץ קישורים לאתרי הונאות בתגובות למאמרים, או משתלטות על מחשבים מרחוק. באופן מעודד, עיקר הגידול השנה היה בפעילות הבוטים הלגיטימיים, שצמחה ב-55% במהלך השנה והגיעה ל-31% מכלל התעבורה העולמית.

 

חשבתם שבאינטרנט יש בעיקר בני אדם? טעיתם חשבתם שבאינטרנט יש בעיקר בני אדם? טעיתם

 

החדשות טובות נוספות הן שכמות קישורי הספאם שנשתלו ברשת על ידי בוטים ירדה ב-75%, בעיקר כתוצאה ממאבק של גוגל ומיקרוסופט בפרקטיקות הללו. כמו כן, נראתה ירידה של 10% בשימוש בבוטים ככלי פריצה והשחתה, כולל כאלה המשמשים להפצת נוזקות, גניבת כרטיסי אשראי והשתלטות על אתרים. מיקרוסופט גם הצליחה לסגור השנה מספר רשתות בוטים.

 

החדשות הפחות טובות הן שבמקביל נצפתה עליה של 8% בפעילות של בוטים המסווים את עצמם ככלים לגיטימיים, במטרה לתעתע במערכות אבטחת מידע, כחלק מהתקפות DDoS ונסיונות לגניבת סודות מסחריים.עיקר הפעילות השלילית - 20.5% מהתעבורה העולמית - שויכה לבוטים כאלו. 5% ממנה שוייכה לבוטים מסוג "גרדנים" (scrapers), שמשמשים לגניבת מידע ושכפולו, איסוף כתובות אי-מייל וחקירת מודלים עסקיים של אתרי מסחר.

 

בנוסף, 4.5% מהתעבורה העולמית שויך לכלי פריצה, כגון כאלה שמשמשים לגניבת כרטיסי אשראי, הפצת נוזקות, השתלטות על שרתים והשחתת אתרים, ו-0.5% בלבד מהבוטים עסקו בהפצת ספאם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x