שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

דל מקימה קרן השקעות חדשה של 300 מיליון דולר

זרוע ההשקעות של ענקית המחשוב האמריקאית תשקיע בחברות סטארט־אפ בתחומי מחשוב ענן וביג דאטה בארה"ב ובישראל

מאיר אורבך 08:3415.12.13

דל ונצ'רס, זרוע ההשקעות של ענקית המחשוב האמריקאית דל, מקימה קרן להשקעה בחברות סטארפ־אפ. הקרן החדשה, שתנהל 300 מיליון דולר, תשקיע בחברות בארצות הברית ובישראל. מדיווח של דל עולה כי תשקיע בחברות בתחומי מחשוב ענן, ביג דאטה ועוד. הקרן החדשה מרחיבה קרן קודמת של החברה, שניהלה 60 מיליון דולר.

 

על פי הדיווח של דל, החברה ערכה מאות פגישות עם חברות ומשקיעים בעמק הסיליקון, בבוסטון ובישראל, במטרה לאתר חברות ושותפים מתאימים להשקעה, ואף השקיעה במהלך האיתור בכמה חברות.

 

מודל ההשקעה של דל הוא השקעה משותפת לצד קרנות הון סיכון ומשקיעים אסטרטגיים אחרים. דל מתכוונת להעמיד לרשות החברות שבהן תשקיע את משאבי החברה השונים, הכוללים קשרים עסקיים ותמיכה טכנית.

 

מייקל דל מייקל דל צילום: בלומברג

 

"ב־2013, כ־17% מכלל ההשקעות בחברות סטארט־אפ בארצות הברית היו של קרנות תאגידיות. אנחנו מצפים שדל תשחק תפקיד משמעותי בהשקעות בחברות צעירות כמו קרנות תאגידיות אחרות", אומר בובי פרנקלין, נשיא איגוד קרנות ההון האמריקאי.

 

בישראל דל מחזיקה פעילות פיתוח המבוססת על רכישת חברת אקסאנט ומרכז גדול של שיווק ומכירות. בשנה האחרונה נמצאה חברת דל בלבו של מהלך השתלטות מחודשת של מייסד החברה מייקל דל בשיתוף סילבר לייק, קרן פרייבט אקוויטי אמריקאית. בספטמבר השלימו דל ושותפיו את רכישת החברה בתמורה לכ־24.9 מיליארד דולר. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x