$
חדשות טכנולוגיה

איתות מנורבגיה: נתייחס לביטקוין כסחורה ונגבה מסים בהתאם

הרשויות במדינה הסקנדינבית מאמצות את הגישה בגרמניה, אשר גם ממסה את הסחר בביטקוין

הראל עילם 12:0613.12.13
ממשלות העולם ממשיכות לבחון את השימוש במטבע הווירטואלי ביטקוין, וכעת מגיעה תורה של נורבגיה: האנס כריסטיאן, ראש רשות המסים במדינה, קבע כי הביטקוין אינו נחשב למטבע או כסף. במקום זאת, המדינה תתייחס לביטקוין כאל רכוש עובר לסוחר, ותגבה מסים על כל הכנסות הנובעות מסחר במטבע.

 

 

 

הביטקוין עלה לכותרות בנורבגיה לאחר שמומחה האבטחה המקומי כריסטופר קוץ' נזכר כי רכש ב-2009 כ-5,000 מטבעות ביטקוין תמורת 24 דולר - אבל בתחילת השנה הן כבר היו מוערכות ב-866 אלף דולר, מספיק על מנת שקוץ' ירכוש לעצמו דירה.

 

 

 צילום: בלומברג

 

בעוד שכריסטיאן לא הוסיף פרטים, ניתן מדבריו להסיק כי רשות המיסים בנורבגיה תתייחס לרווח מסחר בביטקוין כרווח לכל דבר, ולא ככזה הנובע מסחר חליפין במטבעות אשר נחשב לרווח מסחר בהון והוא נמוך יותר. בכך, נורבגיה אימצה גישה הדומה לזו של גרמניה, אשר גם ממסה את הסחר בביטקוין.

 

גרמניה ונורבגיה אינן לבד, וממשלות בכל העולם נאבקות למצוא עמדה ברורה בנוגע למטבעות וירטואליים. סנאט ממשלת ארצות הברית דן לאחרונה בנושא הביטקוין ומצא כי יש לו, בין השאר, גם שימושים לגיטימיים וכך גם מדינת ניו יורק. ממשלת סין אסרה על גופים פיננסיים לבצע עסקאות בביטקוין אבל פתחה את הדלת לאנשים פרטיים לסחר במטבע כאילו היה מדובר בסחורה, ואילו מושבת הכתר הבריטי אולדרני רוצה להתחיל להטביע מטבעות ביטקוין פיזיים. בתאילנד, הממשלה הטילה איסור לסחר במטבע.

 

למרות ההכרזה המאכזבת של ממשלת נורבגיה - לפחות מבחינת קהילת הביטקוין - ערך המטבע התאושש ביממה האחרונה, וצמח ב-19% בבורסת Mt. Gox. שער החליפין של ביטקוין עומד כעת על 810 דולר למטבע.

 

הסיבה לכך היא סבב הגיוס המשמעותי של חברת CoinBase, המפתחת פלטפורמת סחר במטבע הפועלת תחת כל דרישות הרגולטוריות של בנקים וגופים פיננסיים. החברה מאפשרת לאתרי אינטרנט לקבל תשלומים מיידים בביטקוין, בלי לדאוג לצניחה בשיעורי המטבע או להמרת הכספים. לקוינבייס יש כיום כ-600 אלף לקוחות, צמיחה של 300% בחצי השנה האחרונה. החברה גייסה 25 מיליון דולר ממספר קרנות הון סיכון במה שנחשב להשקעה הבודדת הגדולה ביותר אי פעם בחברה העוסקת בביטקוין. בין המשקיעים ניתן למצוא את הקרן אנדרסן-הורוביץ הנחשבת.

 

בו זמנית בימים האחרונים מתפרסמים דיווחים על BitCoin Alarm, אפליקציה שנועדה לשלוח למשתמש התראות על מבצעים הניתנים לקנייה בביטקוין. עם זאת, מדובר ברוגלה המסוגלת לגנוב את פרטי הארנקים הדיגיטליים של המשתמשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x