$
חדשות טכנולוגיה

שבוע טכנולוגי

מי עושה מיליונים מהורדות תוכנות חינמיות?

תחקיר חושף את החברות הישראליות ששותלות פרסומות במחשב של מי שמוריד תוכנות בחינם, הסערה שעוררה טרמפולינה לתינוקות משום שצוידה בתושבת לאייפד, איך מגייסים כסף מאנג'לים וקרנות ומגזר החומרה בהייטק שוקע

כלכליסט 08:1513.12.13
כך הולכים השותלים

 

כשאתם מתקינים תוכנה להורדת סרטונים מיוטיוב ובוטחים באנטי־וירוס שזמין ללא תשלום, ייתכן שהכנסתם למחשב שלכם תוכנה שמשתילה ללא ידיעתכם פרסומות באתרים שבהם אתם גולשים. בתעשייה, שמגלגלת מאות מיליוני דולרים, ישנן עשרות חברות וכמובן גם נוכחות ישראלית. כתבה ראשונה בסדרה

 

 

אתם מורידים, הם מרוויחים אתם מורידים, הם מרוויחים

 

טרמפולינה עם אייפד: בייביסיטר חשמלי או "התפוז המכני" לתינוקות?

 

הטרמפולינה של פישר-פרייס הטרמפולינה של פישר-פרייס

חברת פישר-פרייס זכתה לביקורת לאחר שהציגה טרמפולינה עם תחנת עגינה ואפליקציות ייעודיות. לטענתה, מדובר בכלי שעוזר לפתח את כישורים חזותיים. מנגד, טוענים רופאים שהמוצר עלול לגרום לעיכובי התפתחות.

 

 

מדריך: כך תגייסו ממשקיעים וקרנות הון סיכון כסף לסטארט-אפ שלכם

 

בניית אב טיפוס ומפת שוק פוטנציאלי למיזם, בחירת משקיעים מתאימים לפרויקט שלכם, התכונות הבולטות שמושכות את עיני המשקיעים והסוד לבנית פרזנטציה מתאימה למוצר; עשרה כללים שחשוב להכיר לפני שיוצאים לחפש משקיע.

 

 

חברות הטכנולוגיה לנשיא אובמה: עצור את ריגול ה-NSA

 

הריגול של ה-NSA עבר כל גבול, טוענות החברות הריגול של ה-NSA עבר כל גבול, טוענות החברות

שמונה ענקיות ביניהן אפל, מיקרוסופט, גוגל ופייסבוק שלחו מכתב פומבי לנשיא - בו ביקשו לשנות את מדיניות איסוף המידע הממשלתית. לטענת החברות, איסוף המידע חסר גבולות - ופוגע במשתמשים ובחברות כאחד.

 

 

ארה"ב: בית המשפט העליון עשוי לחסל את פטנטי התוכנה

 

מאבק משפטי בין שתי חברות על רישום פטנטים עשוי להפוך לתקדים שישנה לחלוטין את תחום הקניין הרוחני בזירת עיצוב התוכנות והממשקים. “מעולם לא היה תיק שיכל לגרום נזק גדול יותר לתעשיית הפטנטים", אמרה אחת השופטות.

 

 

ההייטק עובר מחומרה לתוכנה ותעשייה שלמה בישראל נעלמת

 

ענפי האלקטרוניקה, ציוד התקשורת והשבבים שנחשבו לגולת הכותרת של ההייטק הישראלי בעשור הקודם הולכים ונעלמים. רק השבוע הודיעו מוטורולה, CRS ולוג'יק על פיטוריהם של יותר מ־200 עובדים. בתוך שלושה חודשים פוטרו בתעשייה 1,225 עובדים, ומספר החברות החדשות שהוקמו בענף ירד מ־45 ל־6 בשנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x