$
מכשירים ומדריכים

ה-XBOX One חצתה את קו 2 מיליון המכירות

קצב המכירות של מיקרוסופט עדיין מפגר מאחורי זה של קונסולת PS4 מבית סוני. הקרב בזירת הקונסולות סוער במיוחד, משום שבניגוד לדורות הקודמים של המוצרים, שתי החברות השיקו את הקונסולות באותו החודש

הראל עילם 16:0412.12.13

מיקרוסופט מכרה לטענתה יותר מ-2 מיליון יחידות Xbox One מאז הושקה הקונסולה בחודש שעבר. החברה מכרה כמיליון יחידות ביום הראשון להשקה ומיליון יחידות נוספות ב-17 הימים לאחר מכן.

בדומה למיקרוסופט, גם סוני מכרה מיליון יחידות ביום הראשון להשקה, והגיעה בתוך כ-14 יום ל-2.1 מיליון יחידות. לסוני יש יתרון קל בקצב המכירות, של קרוב ל-35%.

 

ראוי גם לציין כי סוני השיקה את הקונסולה שלה שבוע לפני מיקרוסופט. אנליסטים מעריכים כי שתי החברות ימכרו לבסוף בין 2.5 ל-3 מיליון יחידות במהלך 2013. אלו הם קצבי המכירות המהירים ביותר שנרשמו אי פעם לאחת משתי הקונסולות.

 

XBOX One XBOX One

 

קרב סוער במיוחד

 

זו הפעם הראשונה ששתי החברות משיקות את הקונסולות שלהן באותה תקופה, מה שהופך את הסבב הנוכחי במלחמת הקונסולות לסוער ומותח מהרגיל. מבחינת תמחור וחומרה, שתי הקונסולות מציעות מפרט דומה יחסית, כאשר סוני מציעה ערכה בסיסית זולה יותר ומכוונת לגיימרים, ואילו מיקרוסופט מוכרת את הערכה שלה כמוצר מולטימדיה שכולל גם את הקינקט 2.

 

מיקרוסופט השיקה את קונסולת האקסבוקס הראשונה באיחור של שנה אחרי פלייסטיישן 2, אבל הקדימה את הפלייסטיישן 3 בשנה אחת. כתוצאה מכך, סוני מכרה יותר קונסולות PS2 מהאקסבוקס הראשון, אבל למיקרוסופט היה יתרון קל בדור הקודם.

 

דיוויד דניס, דובר מיקרוסופט, אמר כי החברה מנסה להגביר את קצב הייצור על מנת לעמוד בביקוש בתקופת החגים האמריקאית. נכון לרגע זה המוצר חסר במספר רשתות וחנויות, במיוחד בארצות הברית. הקונסולה נמכרת כעת ב-13 מדינות מסביב לעולם.

 

סוני צפויה להשיק את הפלייסטיישן 4 בישראל במהלך חודש ינואר במחיר 2,600 שקל. עדיין לא ידוע מתי Xbox One תגיע ארצה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x