$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל איביי: מזל"טים להעברת אריזות? פנטזיה של אמזון

ג'ון דונהו מתח ביקורת על המיזם של ג'ף בזוס להפעלת רובוטים מעופפים בתור שליחים מהירים. לדבריו, איביי מתמקדת בפיתוחים שישפיעו על חוויית השימוש בהווה ולא ב"פנטזיות לטווח ארוך"

עומר כביר 15:2708.12.13
מנכ"ל איביי, ג'ון דונהו, תקף את יוזמת היריבה הגדולה אמזון להקים צי מזל"טים למשלוחי מוצרים. “אנחנו לא מתמקדים בפנטזיות לטווח ארוך", הוא אומר בראיון לבלומברג. “אנחנו עובדים על דברים שישנו את חוויית הצרכנים היום".

היוזמה נחשפה על ידי מנכ"ל ומייסד אמזון, ג'ף בזוס, בשבוע שעבר. במרכזה: פיתוח מזל"טים שיוכלו לספק חבילות במשקל 2-3 ק"ג ברדיוס של כ-16 ק"מ ממרכז האספקה. לצד התרגשות בלתי נשלטת מצד כלי תקשורת בעולם, ציינו פרשנים שקולים כי בפני היוזמה ניצבים קשיים טכניים ומשפטיים מרובים שימנעו את המראתה, תרתי-משמע, בשנים הקרובות.

 

המזל"ט של אמזון המזל"ט של אמזון צילום: בלומברג

 

אחרים העלו את האפשרות כי החברה יצרה ספין לרגל עונת החגים ועל מנת להסיח את הדעת מהביקורת שספגה בעקבות כתבה ב-BBC על תנאי העבודה הקשים במרכזי האספקה שלה.

 

בין המבקרים היה גם מייסד מיקרוסופט והפילנטרופ ביל גייטס, וכעת מצטרף לביקורות גם דונהו. “חדשנות נועזת היא חשובה, אבל המיקוד של החדשנות הנועזת שלנו הוא במסחר", הוא אמר ביום שישי. “הרעיון של הפיכת חלון ראווה למסך מגע, זו חדשנות נועזת מבחינתי".

 

אמזון לא הגיבה לדברים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x