$
מכשירים ומדריכים

הדבר הגדול הבא של גוגל: פרויקט לבניית רובוט דמוי אדם

אנדי רובין, מייסד אנדרואיד, מוביל את חטיבת הרובוטיקה החשאית של גוגל, אשר רכשה השנה שבע חברות קטנות שמפתחות רובוטים, מחוללי הולוגרמות ועוד. בנוסף, השקיעה בחברה שמפתחת רובוטים מעופפים

הראל עילם 11:5304.12.13

נחשף הפרויקט החדש של אנדי רובין, מייסד אנדרואיד: פיתוחי רובוטים בגוגל. לפי דיווח של הניו יורק טיימס, רובין מרכז ומנהל את כל פיתוח הרובוטיקה, וכן את החברות ואנשי הצוות הרלוונטיים בנושא במרכזים חדשים שימצאו בפאלו אלטו וביפן. הוא עובד ישירות תחת סרגי ברין, אחד משני מייסדי גוגל שכיום מנהל את מעבדות גוגל X.

לענקית החיפוש יש מספר מיזמים בתחום הרובוטיקה, כאשר אחד מהם הוא אפילו מתחרה לחזון של מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס: מזל"טים אזרחיים שמסוגלים לבצע משלוחים, כתחליף לשליחים אנושיים. בין השאר, גוגל השקיעה בחברת DroneDeploy המאפשרת ניהול מרחוק של צי מזל"טים.

 

רובוט דמוי אדם מוצג בתערוכה ביפן רובוט דמוי אדם מוצג בתערוכה ביפן אתר התערוכה http://www.ceatec.com/2009/en/download/photo/1006.html

 

אנדרואיד, מהסוג המקורי

 

אחד המיזמים המוכרים ביותר של גוגל בתחום הרובוטיקה הוא המכונית האוטומטית של החברה, אבל תחום הרובוטיקה כולל כל מכונה שמסוגלת לפעול בצורה אוטונומית ואוטומטית. ככך הוא גם כולל למשל את הבלונים הפורחים של מיזם Loon שמיועד לספק גישה לאינטרנט לעולם השלישי, ואת תחנות הכוח המעופפות של מקאני פאוור.

 

גוגל רכשה בחצי השנה האחרונה כשבע חברות שפועלות בתחום הרובוטיקה, רובן כה קטנות שהעסקאות לא היו ידועות עד כה. אחת מהן היא Holomni, המייצרת מחולל הולוגרמות נייד או Schaft, יצרנית יפנית של רובוטים דמויי אדם.

 

כמעט זהה לחלוטין לאדם. רובוט יפני כמעט זהה לחלוטין לאדם. רובוט יפני אתר התערוכה http://www.ceatec.com/2009/en/download/photo/1006.html

 

לפי מקורות הטיימס גוגל מקווה לא רק להתחרות באמזון עם המיזמים החדשים שלה, אלא גם לחולל שינוי בתעשיית היצור והמדיה ובסופו של דבר להוביל ליצירה של רובוט אנושי לחלוטין. כרגע, רוב הפיתוחים של המחלקה החדשה אינם מיועדים לצרכנים. רובין אמר כי המחלקה שלו תמשיך לבצע רכישות.

 

אנדי רובין אנדי רובין צילום: בלומברג

 

פרויקט מרכזי בחברה

 

הבחירה ברובין כראש הפרויקט - אדם שהוביל את פיתוח אחד המוצרים הכי מצליחים ומשמעותיים של גוגל אי פעם - מראה כי החברה רואה חשיבות רבה בתחום הרובוטיקה, בדיוק כפי שהבחירה בברין כמוביל של מעבדות גוגל X מראה כי החברה לוקחת ברצינות את "המדע המטורף" שלה.

 

"כמו כן חזון עתידי, צריך לזכור כי זמן הוא פקטור חשוב. אנחנו צריכים מספיק מרחב נשימה וחזון לעשר שנים קדימה", אמר רובין, והסביר מדוע החליט לעבור לתפקידו החדש: "יש לי נטיה להפוך את התחביבים שלי למקצוע". רובין, מהנדס חשמל במקצועו, בנה בעבר מספר רובוטים ואף עבד כמהנדס רובוטיקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x