$
חדשות טכנולוגיה

אסדות גוגל עלו על נתיב התנגשות עם הרשויות

קבלן שעבד על בניית האסדות מול חופי סן פרנסיסקו ופורטלנד חשף כי החברה בונה אסדה נוספת בלוס אנג'לס. בנוסף, אמר שניגוד לטענת החברה, לא מדובר במרכזי הדגמה אלא בחנויות - מה שעשוי ליצור עימות עם הרשויות

הראל עילם 15:1503.12.13
פרטים נוספים נחשפו על פרויקט החנויות הצפות של גוגל: אחד מהקבלנים שעובדים על הפרויקט, קבוצת טרנר, אמר למקומון סן פרנסיסקו כרוניקל כי עלות הקמת האסדות עומדת על 35 מיליון דולר.

הקבלן חשף את עצם הקיום של אסדה שלישית אשר מיועדת ללוס אנג'לס. לפי הפרטים שמסר, ניתן גם להסיק כי האסדה השניה שנחשפה ונבנית בימים אלו מול חופי פורטלנד במדינת מיין, מיועדת לבסוף לניו יורק.

 

האסדה של גוגל, עליה 80 מכולות האסדה של גוגל, עליה 80 מכולות צילום: רויטרס

 

לפני כחודשיים המקומון חשף את הפרטים הראשונים על אסדה מסתורית שנבנית באי המלאכותי Treasure Island, באמצע הגשר שמחבר בין סן פרנסיסקו ואוקלנד. בעוד שהפרויקט נקשר לשמה של גוגל, ענקית החיפוש סירבה לחשוף כל פרטים בנושא ואף הרחיקה לכת והחתימה את כל צוות הבניה ואפילו את פקידי הממשל המבקרים במתחם על הסכמי סודיות דרקוניים.

 

בנתיב התנגשות עם הרשויות

 

כל אסדה מורכבת מ-80 מכולות, שלפי חלק מהדיווחים יוצרות ביחד מבנה מודולרי שניתן לפירוק ולשינוע. לבסוף, גוגל הודיעה בצורה רשמית כי מדובר ב"מתקני חוויה צפים", שצפויים להציג את הטכנולוגיות והמוצרים החדשים ביותר של מעבדות גוגל X הסודיות - ובראש ובראשונה המשקפים החכמים גוגל גלאס, שצפויים להימכר במהלך 2014.

 

 אבל הקבלן דחה את ההסבר הרשמי של גוגל ובמקום זאת חזר דווקא על מידע קודם שהתייחס לאסדות כחנויות צפות למכירת גוגל גלאס. זאת בניגוד לתיאור שגוגל נתנה בפני התקשורת ואפילו בפני ועדה של רשות שימור מפרץ סן פרנסיסקו. "במידה וזה נכון, חנות צפה תגרום לתרעומת מצד חברי הוועדה" אמר ראש וועדת השימור, לארי גולדבנד. "אמרנו להם שאנחנו צריכים לדעת בהקדם. לציבור מגיע לדעת מה הם עושים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x