$
אינטרנט

אי זעיר רוצה להטביע את הביטקוין הראשון בעולם

אי התעלה אולדרני פועל ליישום התוכנית בשיתוף עם המטבעה המלכותית הבריטית

סוכנויות הידיעות 20:1701.12.13

אי התעלה הזעיר אולדרני שואף להפוך לריבונות הראשונה בעולם שתטבע מטבעות ביטקוין — על כך מדווח "פייננשל טיימס" הבריטי.

 

אי החסות הבריטי שאורכו 5 ק"מ בלבד פועל ליישום התוכנית בשיתוף עם המטבעה המלכותית הבריטית מאז הקיץ האחרון, כך לפי מסמכים שהגיעו לידי העיתון.

 

בכוונתו למתג את עצמו כמרכז הבינלאומי הראשון לעסקאות ביטקוין, באמצעות מגוון שירותים העולים בקנה אחד עם החוקים נגד הלבנת כספים, כמו משרדי חלפנות, שירותי תשלום וכספת ביטקוין.

 

ביטקוין ביטקוין צילום: בלומברג

 

הביטקוין יימנה עם אוסף מטבעות ההנצחה של המטבעה המלכותית, הכולל מהדורה מוגבלת של מטבעות ובולים הנרכשים בדרך כלל על ידי אספנים.

 

למטבע תהיה תכולה מסוימת של זהב, לפי אחת ההצעות, בשווי 500 ליש"ט. זאת כדי שבעלי המטבעות יוכלו להתיכם אם שער החליפין יישחק.

 

התהודה שזוכה לה המטבע באחרונה גרמה לשוויו לזנק לשיא חדש של 1,242 דולר ביום שישי האחרון. אף שמתנגדי המטבע מזהירים מפני התפתחות בועה, המצדדים סבורים כי הוא עשוי בהחלט להפוך לאמצעי תשלום בינלאומי יעיל, אם יהיה כפוף לרגולציה הדוקה כדי למנוע הלבנה. האי אולדרני מקווה כי הטבעת הביטקוין המוחשי תסייע לו בשדרוג התדמית, שכן כעת הוא מוכר בעיקר כבסיס להימורים מקוונים. התוכנית כבר זכתה בתמיכת נשיא האי, אך עדיין נדרשת לאישור הפרלמנט המונה עשרה חברים. עם זאת, לפי גורמים במטבעה המלכותית, אף שהנושא עלה לדיון, עדיין מדובר"רק בקונספט". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x