$
הייטק והון סיכון

תרמתי במשרד: איירון סורס תציע תרומות כמודל הכנסות לאפליקציות

KudosKit, ממשק התרומות החדש, נוסה בהצלחה והוכיח שניתן להגדיל ב-180% את שיעור השיתופים של אפליקציות. בנוסף, כולל הממשק יכולות ניתוח התנהגות גולשים, תחומי עניין ועוד

אסף גלעד 17:2801.12.13

מנוע התקנות התוכנה הישראלי איירון סורס מציג מודל הכנסות חדש לאפליקציות סלולריות - השנור. לאחר שחברות כמו SideCar או Lyft כבר הוכיחו כי ניתן להכניס מיליוני דולרים מתרומות בלי להתבייש, מבינים בתעשייה כולה כי מדובר במודל הכנסות מבטיח.

איירון סורס הישראלית, שמתמחה בהפצת תוכנות חינמיות למחשב האישי, אימצה את המודל ההכנסות הזה עבור לקוחותיה וכעת היא משווקת אותו באמצעות ממשק התרומות החדש KudosKit.

 

פרסום קודוסקיט באתר החברה פרסום קודוסקיט באתר החברה

 

חבילת התוכנה החדשה אפליקציות תאפשר למפתחים מודל הכנסות חדש במקום לבקש מהם לשלם על הורדת אפליקציה. תרומות יוכלו גם להחליף את מודל ההכנסות הקיים ממכירות של מוצרים או שירותים בתוף האפליקציה (In app purchase). חלונית התרומות תופיע במהלך השימוש, בתזמון אקראי, כפי שמופיעה חלונית המבקשת מהמשתמש לדרג את האפליקציה בחנות היישומים. נוסף על בקשת התרומה שמנוסחת בצורה הומוריסטית ('קנה לנו כוס קפה או המבורגר בבקשה') מאפשרת חבילת התוכנה לדרבן את המשתמשים לבצע גם פעולות אחרות כגון לייק לדף החברה בפייסבוק או לצייץ עליה בטוויטר.

 

ממשק נתוני השימוש בקודוסקיט ממשק נתוני השימוש בקודוסקיט

 

שיפור דרמטי בשיעור שיתופי היישומים

 

לטענת איירון סורס, חלונית הבקשה של Kudoskit מעלה את שיעור השיתופים של אפליקציות ברשתות החברתיות ב-180, ומשפרת ב-145% את שיעור דירוגי האפליקציות. עד כה נוסתה האפליקציה בבטא על 700 אלף משתמשים באייפון ובאנדרואיד,  שתרמו 1.2 מיליון דולר. התרומה ממוצעת עמדה על 2.10 דולר במסגרת הפיילוט.

 

הרעיון לממשק התרומות החל באפליקציית FriedCookie שפיתחה אפטר דאונלוד, החברה הישראלית שנרכשה בתחילת השנה על ידי איירון סורס. מדובר באפליקציה המשלבת בין תחזית מזג האוויר לבין משחק והופצה במקור על ידי איירון סורס.

 

האפליקציה רחוקה מלהזכיר את 'צנצנות התרומה' מתוכנות ישנות. מדובר בממשק מובייל, שכולל גם יכולות ניתוח התנהגות משתמשים, וזיהוי הנקודה היעילה ביותר לשיגור הבקשה לתרומה, להתאימה לסגמנט האוכלוסייה הנכון באזור הגיאוגרפי הנכון. אגב, איירון סורס בעצמה אימצה מודל מלכ"רי של חלוקת הכנסות כלפי המפתחים שלה ביישום זה. אלה יוכלו לקבוע בעצמם כמה מההכנסות שלהם יועברו לאיירון סורס במסגרת גיוס התרומות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x